Polskiepojazdy

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Głogów
Główny blog polskiepojazdy.blogi.pl »
Data urodzenia 1999-10-19
Wiek 21 lat
Ostatnia aktywność 161 dni temu

Najciekawsze wpisy Polskiepojazdy

Po wielu latach produkcji władze rozpoczeły poszukiwania nowego pojazdu który miałby zastąpić zasłużonego PF 125p (którego koniec końców, i tak produkowano do '91 roku). Ponownie skierowano się do FIATA w celu uzyskania licencji, skończyło się na tym że włosi dostarczyli gotowy pojazd. Oparty był na technice PF 125p który był oparty tech (...)

Zobacz pełny wpis »
Po II wojnie światowej, Polska potrzebowała samochodów różnego typu aby kraj mógł wstać z kolan i odbudowywać się. Władze komunistyczne miały pewnien plan na to jak to zrobić. Na Kremlu zapadła decyzja o tym że dla wszystkich krajów bloku wschodniego zostaną zakupione licencje marek zagranicznych, w tym od włoskiego FIATA. W myśl tego w (...)

Zobacz pełny wpis »
Rewolucja przemysłowa nie dotkneła RP tak mocno jak innych państw, oczywiście ze względu na zabory, jednak wraz z odzyskaniem niepodległości w odrodzonej Polsce pojawił się popyt na samochody osobowe, ciężarowe oraz inne. W Polsce już podczas zaborów w latach 1900-1917, produkowano w małych ilościach m.i. karoserie własnej konstrukcji czy części układu nap (...)

Zobacz pełny wpis »
Po zakończeniu produkcji na żeraniu w roku 2011. W polsce skończyła się epoka własnych produktów. A przynajmniej tak by się mogło wydawać, bo od 1999 roku fukcjonuje przedsiębiorstwo SOLARIS. Solaris zajmuje się produkcją autobusów miejskich, między miastowych itd. oraz tramwajów. Z początku Solaris był polskim importerem autobusów mark (...)

Zobacz pełny wpis »