Podatkiweuropie

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Wschowa
Główny blog podatkowy.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-07-04
Wiek 39 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Podatkiweuropie

Bez względu na to, czy jesteś Polakiem czy tubylcem, holenderski podatek ściągany jest każdemu. Zalicza się do niego ubezpieczenie zdrowotne (niderlandzki ZUS) i podatek od dochodu. Krok po kroku odprowadzając owe pieniądze na konto Holendrów, wraz z końcem roku można się ubiegać o odzyskiwanie podatku Holandia. zwrot podatku Holandia może stać się sporą kwotą. Jedna (...)

Zobacz pełny wpis »
Dowiedzmy się trochę o Holandii. Siedzibą rządu tego kraju jest Amsterdam, uznawany najczęściej za europejską stolicę rozwiązłości i wyzwolenia seksualnego. W istocie Amsterdam jest schludnym, umiejscowionym nad rzeką miastem. Państwo Holandii natomiast, członek UE, ONZ i NATO, mieści się na terenie depresyjnym. Urzędowym językiem Holandii jest pierwotny język Niderlandów (...)

Zobacz pełny wpis »
Zwrot podatku za pracę w Holandii mógłby wydawać się misją trudną. Jednak znając dokładnie zbiór papierów, które powinniśmy przedstawić podczas odbioru podatków, znacząco uprościć sobie opisywany proceder. Dalej zamieściliśmy listę niezbędnych dokumentów i papierów, by uzyskać zwrot podatku z Holandii.   Odpowiedn (...)

Zobacz pełny wpis »
Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając firmę przedsiębiorstwo starające się zamiast nas o zwrot podatku? W tym materiale opowiem trochę o możliwościach dostępnych na rynku, oraz na co zwracać uwagę przy wyborze firmy. Zwrot podatku niejednokrotnie może przewyższać 12.000 zł. Wskutek tego należałoby ruszyć głową i zanalizować dostępne opcje. Zwrot podatku w zamian za pr (...)

Zobacz pełny wpis »
Do rozpoczęcia pracy w Holandii nie potrzebujemy żadnych pozwoleń na pobyt ani wizy. Rynek pracy w Holandii jest otwarty, i jedynym ograniczeniem jest pojemność rynku holenderskiego. Aby móc starać się o pracę warto posiadać numer BSN (dawny SOFI). Wyrobimy go w Urzędzie Skarbowym (dostępna wersja w języku polskim formularza). Przydatny załatwianiu formalności, jak zakład (...)

Zobacz pełny wpis »
Kończąc serię materiałów odnośnie zarobkach i życiu w Holandii mam nadzieję, że wszyscy zdobyli interesujące informacje o życiu w Holandii. Teraz czas na informacje jak najtaniej i szybko załapać transport do Holandii. Zaprezentuję w tym artykule podstawowe metody transportu. Zwrot podatku z Holandii – Jeśli pracowałeś w Holandii, rozlicz swój podatek & (...)

Zobacz pełny wpis »
Na wakacje ostatniego lata wylecieliśmy razem ze znajomymi aby zarobić w Holandii. Mieszkanie mieliśmy pod Rotterdamem i w tym mieście bardzo prędko znaleźliśmy zarobek w ogrodnictwie. Bardzo dobrze płatną. Zatrudnieni byliśmy tam przez 4 miesiące, a następnie wyjechaliśmy do Polski. Był to dopiero początek historii. Gdy przyjechaliśmy z powrotem przez kilka miesięcy wr&o (...)

Zobacz pełny wpis »
Praca w Holandii – gdzie ją znaleźć i jakie realia należy spełniać? W dzisiejszym artykule wyruszamy do Holandii. Gdzie znaleźć pracę w Holandii? Należącym do niezawodnych i popularnych sposobów są biura pracy. Pomaga to zdobyć pracodawcę tuż przed przyjazdem, jak również oferuje nocleg w normalnych cenach, niestety minusem może być przy takich zleceniac (...)

Zobacz pełny wpis »
Rząd Holandii zmienił prawo odnośnie przyjezdnych mieszkających na terenie Niderlandów. Ma zahamować to przybywanie imigrantów do kraju i przerwać pobyt bezdomnych przyjezdnych. Najliczniejszą grupę z nich stanowią właśnie nasi rodacy. Prawa wejdą do życia pierwszego 01 2012-go roku.   Lepsze warunki pracy w Holandii Atutem tego przepisu jest możliwo (...)

Zobacz pełny wpis »
Zwrot podatku z Holandii – Od kiedy rozliczenie? Na zwrot holenderskiego podatku pracownicy mają maksymalnie pięciu lat. Za tyle lat wstecz można odebrać kwotę należną za umowę o pracę w tym państwie. Rok podatkowy w kraju tulipanów obowiązuje tak jak w naszym państwie od 1.01 do 31.12. Rozliczenie podatków wypada na początku następnego roku. Zwrot (...)

Zobacz pełny wpis »