Piter_pan

Profil blogera.


piter_pan

Informacje ogólne

Lokalizacja Sulechów
Główny blog piter-pan.blogi.pl »
Data urodzenia 1969-08-30
Wiek 53 lat
Ostatnia aktywność 161 dni temu

Najciekawsze wpisy Piter_pan

Zasadniczo, jak już onegdaj wspominałem przy innym temacie, służba zdrowia służy ludziom zdrowym. W relacji pacjent - lekarz, to kto jest zdrowy? Dlatego nazywa się to służba zdrowia. Jeszcze chciałoby się dodać zdrowia, szczęścia i pomyślności. Skąd taka refleksja? Z autopsji - już opowiadam:   (pozwólcie, że pominę jaka choroba, jaki oddział szpitalny i jaka poradni (...)

Zobacz pełny wpis »
Oglądanie banerów reklamowych zawsze było dla mnie rodzajem rozrywki - bywały zabawne i pomysłowe, bywały beznadziejne, bywały także irytujące. Ostatnio spotkałem ogromny baner (nawet kilka banerów), które rozgrzały mnie do białości (żeby nie powiedzieć, że mnie wkur.....ły). Chodzi o baner z napisem: "CENY PALIW W POLSCE SĄ NAJTAŃSZE W EUROPIE." (kolory czcionki orygin (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiele reklam w życiu widziałem. Różnych, różnistych, polskich i zagranicznych (rym przypadkowy). Pamiętam pierwszą rodzimą reklamę proszku do prania POLLENA2000 w TV - "Ociec prać?..." Reklamy bywały różne, ciekawe i debilne, nie zamierzam jednak prowadzić rankingu. Chciałbym odnieś się do jednego baneru reklamowego, który wywarł na mnie ogromne wrażenie (...)

Zobacz pełny wpis »
Ładnie przedstawiono temat w TVP - połowa wpływów z nowego podatku na NFZ, a połowa na zabytki i kulturę. Oczywiście TVP też będzie płacić ten podatek, jako że także emituje reklamy na których zarabia.       Tyle pięknej teorii, teraz praktyka. TVP ma wpływy z innego obowiązkowego haraczu jakim jest abonament (tak, niektórzy go płacą) Jak (...)

Zobacz pełny wpis »
Moi rodzice (oboje 80+) zapadli na covid co wykazał test w aptece. Przechorowali łagodnie w domowej izolacji, prawdopodobnie dzięki szczepieniu. Mieszkają sami, zatem było typowo - tylko kontakt telefoniczny, zakupy i obiady pozostawiane pod domem odbierali po moim oddaleniu się - zapewne to znacie. Ich izolacja trwała 10 dni. Po tym czasie dzwonią do mnie i pytają co dalej, bo pr& (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak świat światem, czyli od zawsze byli równi i równiejsi. Odkąd pamiętam np.ci co nie mieli i ci co mieli czerwone legitymacje partyjne. Ostatnio są także równe i równiejsze. Na przykład "panie domu" czyli zony i matki dla których luksusem jest relaks w wannie gdy dzieci już śpią, a mąż ogląda mecz w tv. oraz Kryśka Pawłowicz, która spędza (...)

Zobacz pełny wpis »
Narodowej dewaluacji ciąg dalszy. Pisałem, że wszystko co "narodowe" jest z góry spisane na porażkę? No i narodowy program szczepień posypał się do reszty. 40-stolatkowie mogli się zarejestrować i skorzystali z okazji. Rzecz dzieła się we czwartek, a dopiero kiedy po necie rozeszły się wieści, że tak nożna - w poniedziałek rząd zareagował i zapowiedziano, że tych " (...)

Zobacz pełny wpis »
Na co idą moje pieniądze i nie chodzi o moje wydatki. Wiem na co ja wydaję, a na co idą moje podatki? Na co rząd przeznacza daninę, jaką przymusowo pobiera?   Mieszkam w mieście wojewódzkim (pow.50 0000 mieszkańców) a mimo to za oknem mam wspaniały widok na pola i lasy. Na polach, jak to bywa są miedze i polne drogi. Na takiej to polnej drodze stoi sobie samoch (...)

Zobacz pełny wpis »
Pamiętam taką reklamę piwa, coś w stylu "...prawie jak Żywiec, prawie robi wielką różnicę". Zwracam uwagę na kluczowe słowo - prawie. Była i reklama innego piwa, gdzie lektor mówił: "Prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie", przy czym słowo prawdopodobnie wymawiał bardzo szybko, a i przekaz był jasny, konsument ma poją, że jest to najlepsze piwo na świecie, a produce (...)

Zobacz pełny wpis »
W moim mieście stoi budynek teatru. fakt, że niejeden w mieście, ale Teatr Polski jest szczególny. powstał w w latach 1873–1875 po długoletnich staraniach na uzyskanie zgody rządu pruskiego (moje miasto było wówczas pod zaborem pruskim). Budowa została sfinansowana ze składek społecznych, stąd na jego frontonie na śnieżnobiałej ścianie widnieje złoty napis "NAR& (...)

Zobacz pełny wpis »