Pinta6

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Andrychów
Główny blog myslidlamas.blogi.pl »
Data urodzenia 1987-05-07
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Pinta6

Kolejnym z ważnych typów osobowości wg Zygmunta Baumana był typ gracza. Opisowi tego typu socjolog poświęcił najwięcej czasu w swojej pracy „Ponowoczesność jako źródło cierpień”. Gracz jest to osoba, która w  towarzystwie innych ludzi, czyli w zwykłych relacjach międzyludzkich nieustannie przyjmuje pozę po to tylko, by zd (...)

Zobacz pełny wpis »
Czytałam ostatnio Baumana, opowiadał on o typach osobowości współczesnych ludzi. I nie chodzi tu wcale o ludzi  z bluza Grube lolo czy innej narzutce, nie. Zostawmy ulice, bluza grube lolo również się nie przyda. Spacerowicz jest takim typem osobowości, który zostaje wmieszany w tłum przechodniów, obserwuje innych (motyw ten bardzo d (...)

Zobacz pełny wpis »
Kolejnym, trzecim typem osobowości jest typ włóczęgi, dla którego New balance buty na bank nie przemówią. Nie dlatego, że new balance buty są niewygodne. Chodzi raczej o zachowania jakimi kieruje się włóczykij. A ma on zupełnie nietypową paletę zachowań – zazwyczaj jest niedostosowanym społecznie nonkonformistą. Zaczyna żyć (...)

Zobacz pełny wpis »
Turyzm to zupełnie nowe pojęcie które powstało na potrzeby współczesnej konsumpcyjnej kultury, wiążącej się z nieustanną potrzebą turystyki i rekreacji. Współczesny turysta nie jest tamtym, dawnym włóczykijem który jeździł i podróżował. Nie. On jest turystą, który płaci za swój relaks. Jeśli płaci, (...)

Zobacz pełny wpis »