Pasje_swiadka

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Głogów
Główny blog pasjeswiadka2005.blogi.pl »
Data urodzenia 2005-12-29
Wiek 15 lat
Ostatnia aktywność 124 dni temu

Najciekawsze wpisy Pasje_swiadka

Nasza podroz konczy Zamek Grodziec (niem.: Gröditzburg) – późnogotycki zamek położony w pobliżu wsi Grodziec, w gminie Zagrodno, powiecie złotoryjskim, województwie dolnośląskim, na szczycie wzniesienia o tej samej nazwie. Został wybudowany na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m. Często mylony ze względu na identyczną nazwę miejs (...)

Zobacz pełny wpis »
Wyruszamy na przygode :) Moja podróż po Polsce bedzie o tematyce zamkowej :) Wyruszymy w podróż szlakiem zamków Piastowskich. Rozpoczynamy od Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. W zamku znajduje się Muzeum Regionalne PTTK Zamek Grodno oraz wiele atrakcji turystycznych np: - kładka dla pieszych na Jeziorze Bystrzyckim (w budowie; od 1968 do 2018 znajdował się w tym miejscu (...)

Zobacz pełny wpis »
Dotarlismy do malowniczego Bolkowa. Zamek w Bolkowie niem. Bolkoburg położony w Bolkowie na Zamkowym Wzgórzu (niem. Burgberg, 396 m n.p.m.), którego zbocze urywa się od strony Nysy Szalonej ostrym urwiskiem (różnica wysokości wynosi 90 m), a łagodny wschodni stok zajmuje miasto. Zamek ten jest zamkiem wyżynnym. Budowla zajmuje 7600 m². Ten zamek zyskał sławe nie tyl (...)

Zobacz pełny wpis »
Kolejny zamek na szlaku to Zamek Książ w Wałbrzychu. Książ z niem. Fürstenstein zespół rezydencjalny znajdujący się w Wałbrzychu w dzielnicy Książ, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego na Pogórzu Wałbrzyskim Został wybudowany w latach 1288–1292 przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego, na miejscu dawnego grodu drewnianego zniszczonego w (...)

Zobacz pełny wpis »
Dojechalismy do Jeleniej Gory gdzie 15 km dalej znajduje sie zamek Bolczów (niem.: Bolzenschloss, później Bolkoschloß, Bolzenstein) zamek z fragmentami naturalnych skalnych ścian,w północnej części Rudaw Janowickich, na skalistym, granitowym występie, ok. 561 m n.p.m. Zamek wygląda pięknie ale brak atrakcji (...)

Zobacz pełny wpis »
Siemanko. Jak juz wiecie nazywam sie Karol. Mieszkam w pieknej miejscowości otoczonej górami i lasami,stąd moja pasja do myslistwa i o tym bedzie mój pierwszy wpis :) Pozdro (...)

Zobacz pełny wpis »