Osteomed

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog rehabilitacja-warszawa.blogi.pl »
Data urodzenia 1990-05-15
Wiek 32 lat
Ostatnia aktywność 121 dni temu

Blogi zarządzane przez Osteomed

Najciekawsze wpisy Osteomed

Osteopatia dzieci i niemowląt Osteopata dla dzieci i niemowląt to specjalista, który wykazuje się niezwykle delikatnymi i bezinwazyjnymi metodami leczenia. Poród to bardzo stresujący moment w życiu każdej kobiety. Nie należy jednak zapominać, że narodziny to także poważny stres dla noworodka. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż w momencie narod (...)

Zobacz pełny wpis »
  Kurs Primitive Reflexes & Motor Control Wygaszanie przetrwałych odruchów pierwotnych-rehabilitacja, Jak prowadzisz program rehabilitacji osób, które wykazują się słabą koordynacją? Dlaczego ośrodkowy układ nerwowy powoduje, że ciało funkcjonuje w wadliwy sposób? Dlaczego niektórzy pacjenci nigdy n (...)

Zobacz pełny wpis »
CEL KURSU Kurs ma na celu przedstawienie zintegrowanego podejścia do tematyki stawów skroniowo-żuchwowych i twarzoczaszki. Kurs skierowany jest do  fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, oraz lekarzy zajmujących się leczeniem problemów w obszarze twarzo-czaszki i obszarze czaszkowo-żuchwowym.Zdobyta podczas kursu wiedza niewątpliwie (...)

Zobacz pełny wpis »
Co to jest fizjoterapia uroginekologiczna Fizjoterapia uroginekologiczna to szeroki dział rehabilitacji, który poświęcony jest problemom natury kobiecej. Fizjoterapeutka / fizjoterapeuta uroginekologiczny w codziennej pracy z pacjentkom wykorzystuje szerego technik terapii manualnej- dopasowanych indywidualnie do problemu. Przykładem pracy z pacjentem może posłużyć (...)

Zobacz pełny wpis »
Terapia neonatologiczna i pediatryczna to bardzo specyficzna dziedzina, która wymaga szczególnego podejścia diagnostycznego, odpowiedniej uwagi i przede wszystkim wysokich kwalifikacji terapeuty. Wiedza ta jest również niezbędna w procesach rozwojowych dziecka, a także podatności na różne choroby. Bardzo istotną rolę odgrywa wiedza na temat typo (...)

Zobacz pełny wpis »
Kurs dla fizjoterapeutów - bezpośrednie techniki powięziowe z wykorzystaniem FDM Intensywny trzydniowy kurs - dedykowany jest w szczególności do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych ( studenci ostatnich lat), a także osteopatów i chiropraktyków. Kurs poświęcony został zagadnieniom związanym z obsza (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak rozpoznać, że to ostroga? Na początku ostroga piętowa występuje bezobjawowo u większości społeczeństwa. Dyskomfort pojawia się dopiero w momencie wystąpienia zapalenia przyczepu. Ból pięty oraz sztywność stopy pacjenci odczuwają głównie rano po wstaniu z łóżka i może się nasilać podczas chodzenia. Zlokalizowany jest najczęściej w (...)

Zobacz pełny wpis »
Centrum Wiedzy Praktycznej zaprasza na kurs Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA Zabieg manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA High Velocity Low Amplitude – duża prędkość mała amplituda ruchu) powszechnie wykorzystywany jest w osteopatii, chiropraktyce, fizjoterapii, terapii manualnej. Technika ma szerokie zastosowanie w zakresie korekcji funkcji i mo (...)

Zobacz pełny wpis »
Centrum Weidzy Praktycznek zaprasza na kurs terapia manualna mięśniowo powięziowych punktów spustowych. Punkty spustowe (Trigger Point, TrP) to miejsca w ciele, które wykazują zaburzoną mikrostrukturą w obrębie włókien mięśniowych. W obrazie mikroskopowym widoczne są zmiany takie jak zmniejszona liczba jąder komórkowych oraz mitochondr (...)

Zobacz pełny wpis »
Ból kręgosłupa szyjnego Bóle kręgosłupa mogą być spowodowane zarówno zmianami zwyrodnieniowymi jak i być konsekwencją doznanych urazów. Dlatego też w rehabilitacji pacjenta istotne jest kompleksowe podejście do problemu,Nawet 70%-80 % populacji skarży się na bóle szyi. W ostatnim czasie zauważalny jest zdecydowany wzrost problem (...)

Zobacz pełny wpis »