Osteomed

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog rehabilitacja-warszawa.blogi.pl »
Data urodzenia 1990-05-15
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Blogi zarządzane przez Osteomed

Najciekawsze wpisy Osteomed

Chcesz poszerzyć swoje umiejętności? Nauczyć się suchego igłowania? Ten kurs będzie idealny! Zapraszamy na DRY NEEDLING! Gwarantujemy Ci 3 dni intensywnej wiedzy praktycznej i teoretycznej Kurs poprowadzi wykwalifikowany osteopata z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń oraz pracy z wymagającym pacjentem Termin kursu: 22-24.07.2022 r. Miejsce szkoleni (...)

Zobacz pełny wpis »
Osteopatia dzieci i niemowląt Osteopata dla dzieci i niemowląt to specjalista, który wykazuje się niezwykle delikatnymi i bezinwazyjnymi metodami leczenia. Poród to bardzo stresujący moment w życiu każdej kobiety. Nie należy jednak zapominać, że narodziny to także poważny stres dla noworodka. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż w momencie narodzin u noworodk (...)

Zobacz pełny wpis »
Osteopatia w pediatrii 1- Badanie pediatryczne niemowlaka. Manualna terapia refluksu i kolki Ten czterodniowy kurs jest przeznaczony dla osteopatów i fizjoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w dziedzinie pediatrii. Format kursu ma wysoki poziom treści teoretycznych połączonych z pracą w grupach oraz demonstracją odpowiednich testów man (...)

Zobacz pełny wpis »
Kurs Terapia Manualna Tkanek Miękkich 23-25.09.2022 r. Trzydniowy kurs tkanki miękkie obejmuje zagadnienia takie jak: metoda rozluźniania pozycyjnego, Technika Goodhearta. W trakcie zajęć poznasz wykorzystanie technik dla obszaru brzucha, odcinka lędźwiowego, miednicy, kończyny dolnej oraz klatki piersiowej, żeber, pleców, łopatek, odcinka piersiowego kręgosłup (...)

Zobacz pełny wpis »
Ostroga piętowa - Czym się objawia?W początkowym stadium ostroga piętowa występuje bezobjawowo u większości społeczeństwa. Dyskomfort pojawia się dopiero w momencie wystąpienia zapalenia przyczepu. Ból pięty oraz sztywność stopy pacjenci odczuwają głównie rano po wstaniu z łóżka i może się nasilać podczas chodzenia.Zlokalizowany jest najczęściej w miejscu prz (...)

Zobacz pełny wpis »
  Kurs Primitive Reflexes & Motor Control Wygaszanie przetrwałych odruchów pierwotnych-rehabilitacja, Jak prowadzisz program rehabilitacji osób, które wykazują się słabą koordynacją? Dlaczego ośrodkowy układ nerwowy powoduje, że ciało funkcjonuje w wadliwy sposób? Dlaczego niektórzy pacjenci nigdy nie odzysku (...)

Zobacz pełny wpis »
CEL KURSU Kurs ma na celu przedstawienie zintegrowanego podejścia do tematyki stawów skroniowo-żuchwowych i twarzoczaszki. Kurs skierowany jest do  fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, oraz lekarzy zajmujących się leczeniem problemów w obszarze twarzo-czaszki i obszarze czaszkowo-żuchwowym.Zdobyta podczas kursu wiedza niewątpliwie ułatwi (...)

Zobacz pełny wpis »
Co to jest fizjoterapia uroginekologiczna Fizjoterapia uroginekologiczna to szeroki dział rehabilitacji, który poświęcony jest problemom natury kobiecej. Fizjoterapeutka / fizjoterapeuta uroginekologiczny w codziennej pracy z pacjentkom wykorzystuje szerego technik terapii manualnej- dopasowanych indywidualnie do problemu. Przykładem pracy z pacjentem może posłużyć terapia (...)

Zobacz pełny wpis »
Dry Needling (sucha igłoterapia) to metoda terapeutyczna, która polega na oddziaływaniu za pomocą cienkich igieł na wybrana strukturę anatomiczną. Nazwa sucha igłoterapia nie jest tu przypadkowa- terapia odbywa się bez podawania (czyli iniekcji) jakichkolwiek preparatów. Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zasadami bezpiecznej i skutecznej igłoterapii, (...)

Zobacz pełny wpis »
Terapia neonatologiczna i pediatryczna to bardzo specyficzna dziedzina, która wymaga szczególnego podejścia diagnostycznego, odpowiedniej uwagi i przede wszystkim wysokich kwalifikacji terapeuty. Wiedza ta jest również niezbędna w procesach rozwojowych dziecka, a także podatności na różne choroby. Bardzo istotną rolę odgrywa wiedza na temat typowych jak (...)

Zobacz pełny wpis »