Olov

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kraków
Główny blog siatkarzedekady.blogi.pl »
Data urodzenia 1980-09-28
Wiek 41 lat
Ostatnia aktywność 141 dni temu

Najciekawsze wpisy Olov

Miejsce 2. Sérgio Luiz Seixas Francia Nogueira (Brazylia) Jak to, Sérgio na drugim i trzecim miejscu? Tak, w cieniu Sergio Dutry "żył i tworzył" Sérgio Nogueira, osiągając przy tym niebanalne sukcesy, a jednak poza Brazylią nie jest zbyt znany.  W 2006 r., u szczytu powodzenia jego drużyny narodowej, zadebiutował w kadrze i wydawało się (...)

Zobacz pełny wpis »
Miejsce 3 - Uwaga, GENIUSZ. Sergio Dutra Santos (Brazylia) Jak w ogóle można pomyśleć o umieszczeniu jedynego w swoim rodzaju Sergio, libero wszechczasów, na trzecim miejscu!??  Oceniamy tylko grę zawodnika od 2010 roku - z tych samych względów niżej niż można by przypuszczać sklasyfikowani będą Alieksiej Wierbow, Krzysztof Ignaczak czy Todo (...)

Zobacz pełny wpis »
Po rewii gwiazd światowych, rzut okiem na krajowe podwórko i lista najbardziej wsławionych i wartościowych zawodników polskich. Z dumą można powiedzieć, że określenie "krajowe podwórko", do którego przywykliśmy przez lata posuchy w sportach drużynowych, stało się w ostatnich latach mocno nieadekwatne: wielu naszych siatkarzy znalazło się w (...)

Zobacz pełny wpis »
Uwaga, POLAK! Miejsce 5. Piotr Nowakowski (Polska) To ten obok Olka Wozinskiego, gdyby ktoś miał wątpliwości :]. Niestety, opis "kolegi" zaczynam od takiego oto spostrzeżenia: oglądałem ostatnio, tak jednym okiem, sporo powtórek najważniejszych meczów Polaków z dużych imprez i w większości z nich Piotr Nowakowski popełnia błędy tak... (...)

Zobacz pełny wpis »
Miejsce 1 - uwaga GIGANT [patrz opis kategorii dalej w blogu].  Maksim Michajłowicz Michajłow (Rosja) Pytany o siatkarski wzór, wskazywał Siergieja Tietiuchina. Spytany o człowieka, którego podziwia tak w ogóle - wymieniał... znowu Siergieja Tietiuchina. Przy całym należnym szacunku dla legendarnego rosyjskiego przyjmującego, mogącego być zape (...)

Zobacz pełny wpis »
Libero nie ścina, libero nie blokuje, nawet wystawiać palcami z pierwszej linii mu nie wolno. Za dużo uratować nie może, zawieść mu nie wolno, "spieprzyć" może wiele. Musi być wszędzie, szorować parkiet nawet wtedy, gdy wie, że nie obroni, a jeszcze chcą od niego, by dbał o atmosferę w drużynie. Ta pozycja skupia często prawdziwych fanatyków siatkówk (...)

Zobacz pełny wpis »
Miejsce 4. Uwaga - GENIUSZ! Benjamin Toniutti (Francja) Momentem definiującym postać Bena Toniuttiego, ale też całą reprezentację Francji w europejskiej i światowej czołówce były Mistrzostwa Europy w Danii i Polsce w 2013 r.  Było już wiadomo, że Francuzi mają całe pokolenie bardzo utalentowanych zawodników, ale to była prawdziwa rewelacja, zup (...)

Zobacz pełny wpis »
Miejsce 1. Uwaga - GIGANT i GENIUSZ! Dmitrij Aleksandrowicz Muserskij (Rosja) Specjalnie dla tego zawodnika zmieniamy standardowy rozmiar zdjęcia - ktoś wątpi w którym kierunku? Ale Muserski to gigant nie tylko jeśli chodzi o wzrost - choć wśród obrosłych już legendą rosyjskich - czy też (po)radzieckich środkowych, aż taki olbrzym się nie zdarzył. Jed (...)

Zobacz pełny wpis »
Miejsce 2. Uwaga - GENIUSZ. Robertlandy Simón Aties (Kuba) Jesli jest środkowy lepszy od Lucasa, aż trudno uwierzyc, że to nie on jest najlepszy - a jednak. Bo Simón to siatkarz trochę z innej planety - słynący z trickow, posiadajacy niezwykłą dynamikę wyskoku i ataku; w połaczeniu z bardzo szybką ręką i znakomitą atletyką, czyni& (...)

Zobacz pełny wpis »
Miejsce 1 - Uwaga, ŻENIUSZ. Znaczy, geniusz. Jenia Grebennikov (Francja). I GIGANT też. Inne kandydatury nie wchodziły w grę. Jenię Grebennikova zna i podziwia nawet moja szefowa, której siatkówka jest równie obojętna jak legendarnej Wandzie awanse rycerza Rytygiera.   Któż jest jak Żenia? Wyzywam na ubitą ziemię każdego, kto po (...)

Zobacz pełny wpis »