Olivia29

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Katowice
Główny blog oliviax.blogi.pl »
Data urodzenia 1995-02-14
Wiek 25 lat
Ostatnia aktywność 162 dni temu

Blogi zarządzane przez Olivia29

Najciekawsze wpisy Olivia29

Jest to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Od lipca 2017 jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jeden z obiektów wpisu o nazwie: Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gos (...)

Zobacz pełny wpis »
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej to jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych organizacji pozarządowych w Polsce. Jej początki sięgają lat 50-tych XX w. Bez pracy społeczników nie byłoby dziś dwóch sztandarowych zabytków techniki związanych z górnictwem kruszców srebra, oło (...)

Zobacz pełny wpis »
​Rolnik o nazwisku Rybka pasąc krowy zawędrował na skraj lasu. Nagle zwierzęta zaryły łbami w ziemię, a ich rogi zabłysły prawdziwym srebrem Tarnowskie Góry – srebrne miasto. Powstało dzięki średniowiecznemu górnictwu. Nazwa miasta pochodzi od nazwy wsi Tarnowice i słowa gory, które po staropolsku oznaczało kopalnie. Zasoby rud cynku, oł (...)

Zobacz pełny wpis »
W sobotę, 29 lutego Prezydent RP Andrzej Duda pojawił się w Tarnowskich Górach. Do Tarnowskich Gór prezydent przyjechał z Bytomia, spóźniony o 20 minut. Pod Tarnogórskim Centrum Kultury, gdzie odbyło się spotkanie z mieszkańcami, czekały na niego osoby, które nie zmieściły się w sali kinowej TCK. Tam zaśpiewano mu „Sto (...)

Zobacz pełny wpis »
 Jest to 600-metrowy fragment Głębokiej Sztolni „Fryderyk”, najdłuższej w rejonie Tarnowskich Gór sztolni odwadniającej, należącej do założonej w 1784 roku królewskiej kopalni rudy ołowiowo-srebrowej „Fryderyk” odwadniającej podziemia tarnogórskie, który pokonuje się łodziami. Sztolnia położona jest na ter (...)

Zobacz pełny wpis »
Uczniowie I LO w Tarnowskich Górach nagrali film o szkolnej rzeczywistości. Wykorzystali w nim fragmenty popularnych przebojów, które jak ulał pasują do różnych sytuacji podczas lekcji. Ich film w ciągu kilku dni został udostępniony ponad 4,5 tys. razy. Pod nagraniem internauci zostawili ponad 600 komentarzy. Doceniono pomysłowość i k (...)

Zobacz pełny wpis »
Co roku w naszym mieście są organizowane gwarki, czyli cykliczna impreza kulturalno-historyczna. Organizowana jest w pierwszej połowie września i trwa 3 dni. W ciągu tych dni mamy wiele atrakcji, karuzele dla większych, jak i dla młodszych, koncerty znanych gwiazd oraz na każdym kroku budki z jedzeniem. W ostatnim dniu tej dużej imprezy odbywa się pochód podczas kt (...)

Zobacz pełny wpis »
Jest to jedna z największych atrakcji sportowo-rekreacyjnych w regionie. Obiekt zatrudnia doświadczonych ratowników oraz wysoko wykwalifikowanąkadrę instruktorską, gotową udzielić fachowych porad swoim gościom. W obiekcie znajdują się: 25-metrowybasen sportowy Basen z falą morską Basen rzeka  Basen solanka Basen do nauki pływania 3 różne zje (...)

Zobacz pełny wpis »
Jedna z czterech samorządowych instytucji kultury prowadzonych przez Gminę Tarnowskie Góry i jedyne muzeum samorządowe w powiecie tarnogórskim. Jego zbiory liczą okoła 10 tys. eksponatów zgromadzonych w dziełach: historii, sztuki i etnografii. Oprócz wystaw stałych i czasowych muzeum organizuje liczne wydarzenia kulturalne, a także prowadzi dzia (...)

Zobacz pełny wpis »
Uczniowie Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej przez ostatnie dwa tygodnie przebywali we Włoszech na wymianie. Mieszkali w regionie, gdzie w ostatnich dniach powstało jedno z największych ognisk koronowirusa w tym kraju. W związku z zagrożeniem polscy uczniowie musieli spakować swoje rzeczy i wrócić do kraju dwa tygodnie przed czasem. Po przyjeździe do Polski uczni (...)

Zobacz pełny wpis »