Olga_loves_life

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Olsztyn
Główny blog atosztuka.blogi.pl »
Data urodzenia 1977-07-28
Wiek 46 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Olga_loves_life

Na sam początek spróbuję odpowiedzieć na podstawowe pytanie: dlaczego artyści w ogóle tworzą sztukę? Co nimi kieruje? I właściwie po co nam ta cała sztuka?   Człowiek zaczął tworzyć sztukę bardzo, bardzo dawno, jakieś 37 tysięcy lat temu. To dużo, prawda? Na początku nie były to zbyt skomplikowane formy. Były to proste ozdoby, potem pojawiły się wyobrażenia zwi (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj jest Dzień Kobiet. To już wiecie:) Wszyscy o tym mówią :) A czy wiecie, że kobiety i sztuka łączą się ze sobą już od czasów prehistorycznych? Na początku były bardziej modelkami, bo przez większość czasów niestety tworzenie sztuki było zajęciem typowo męskim i tylko panowie mogli uczyć się sztuki albo od innych artystów, albo na przeznaczonych do (...)

Zobacz pełny wpis »
Sztuka składa się z wielu dziedzin. Dziełem sztuki mogą być bardzo duże i zupełnie małe obiekty. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o takiej dziedzinie sztuki, która nosi miano ARCHITEKTURA. Inaczej mówiąc są to różnego rodzaju budynki.    1. Budynki mieszkalne.    Człowiek od zarania dziejów potrzebował schronienia przez deszczem (...)

Zobacz pełny wpis »
Katedry gotyckie to naprawdę piękne kościoły. Budowane były w czasach średniowiecza, czyli jakieś 500/700 lat temu. Gotyckie dlatego, że należały do stylu gotyckiego, którego głównymi cechami były: duża ilość wysokich okien, często wypełnionych witrażami (czyli kolorowymi szybkami układającymi się w różne wzory), strzeliste wieże, a także stosowanie łuku ostreg (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj zajmiemy się kolejną dziedziną sztuki, czyli malarstwem. Malować można na różnych podłożach, głównie są to: ściany, deski, płótno.  Już od nawsześniejszych dziejów ludzie malowali na ścianach jaskiń.   Tematem prehistorycznego malarstwa są głównie zwierzęta, na przykład ten bizon z jaskini w Hiszpanii. Malowano też sylwetki (...)

Zobacz pełny wpis »
Rzeźba to dziedzina sztuki, która jest trójwymiarowa. Przeważnie każde dzieło rzeźbiarskie możemy obejrzeć z wszystkich stron. Wyjątkiem są relief i płaskorzeźba. Relief to taki typ rzeźby, który z tyłu jest płaski, a z przodu ukształtowany w ten sposób, że rowki, które są w nim wykonane są wklęsłe. To jest przykład reliefu, pochodzącego ze staroż (...)

Zobacz pełny wpis »
Moim zdaniem rysunek to najbardziej niedoceniona dziedzina sztuki. A rozwijała się ona od zarania dziejów, już od czasów prehistorycznych aż do dzisiaj. Jest też jednocześnie najbardziej dostępną techniką artystyczną. Wystarczy zwykła kartka papieru i ołówek. Oczywiście, można rysować na specjalnych, profesjonalnych papierach i nie tylko ołówkiem. Do tej (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj wpis na poprawę humoru:), bo pomimo kalendarzowej już wiosny niestety szału w pogodzie nie ma:). Oczywiście wszystkie pory roku mają swoje dobre i złe strony:) Ale wiosna to przede wszystkim symbol (czyli oznaka) ozdradzającego się życia. Jednym ze słynniejszych obrazów przedstawiających wiosnę jest "Primavera" włoskiego malarza Sandro Botticellego:   Tytuło (...)

Zobacz pełny wpis »