Ociak43

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Częstochowa
Główny blog spoleczenstwo.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-09-03
Wiek 21 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Ociak43

Społeczeństw otwarte Społeczeństwo otwarte cechuje się: - aktywnością społeczeństwa, - awans społeczny, - awans zawodowy. Społeczeństwo otwarte zezwala na swobodną ocenę, krytykę i kontrolę swych działań w trakcie liberalnej* i demokratycznej* dyskusji. Zmiany społeczne zachodzą drogą "cząstkowej inżynierii społecznej", czyli modyfikowania tego co złe (...)

Zobacz pełny wpis »
Problematyka tożsamości - rozważana z perspektywy specyficznie psychologicznej - komplikuje się dodatkowo przez obecność problemu podmiotu oraz przez sposób doświadczenia tożsamości, określany jako poczucie. Wobec pojęcia tożsamości wyróżniane są: tożsamość społeczna - uświadomienie sobie wspólnych właściwości z grupą, (...)

Zobacz pełny wpis »
Czym jest tożsamość kulturowa?   Tożsamość kulturowa jest jedną z odmian tożsamości społecznej. Owa tożsamość polega na indetyfikacji grup ludzi bądź i pojedynczych członków. Zbiór wierzeń i zachowań, wspólny język, który odróżnia grupy etniczne od siebie i od kultury dominującej. (...)

Zobacz pełny wpis »
Czym się różnią społeczeństwo i technologia? Istnieją trzy sposoby pojmowania stosunków techniki ze społeczeństwem. Pierwszy sposób polega na ukazaniu życia społecznego jako odbicia techniki lub nawet mieszania mechanizmów instrumentalnych i ludzkości. Drugi sposób jest rozwiązaniem idealizmu lub spirytualizmu, czyli totalnego oderwania ducha od materii. Tech (...)

Zobacz pełny wpis »
Prezes PiS Jarosław Kaczyński dziś rano będzie gościem „Pytania na śniadania” TVP2 - zapowiada telewizja publiczna. Rozmowa z politykiem będzie poświęcona życiu, rodzinie oraz prywatnym pasjom. Przypomnijmy, że dzisiaj prezes PiS zwiedził Pomorze Zachodnie. Wycieczkę relacjonował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. "Dzisiejsza wizyta Jarosława Kaczy (...)

Zobacz pełny wpis »