Nina.klimek

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog zolwgrecki.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-10-19
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Nina.klimek

Dla żółwia lądowego powinniśmy zakupić zwykłe terrarium o wymiarach co najmniej 120 x 50 centymetrów.   Co powinno się w nim znaleźć? - należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, w terrarium powinny się znaleźć dwa rodzaje lamp, lampa grzewcza i lampa UVB. - wszelakiego rodzaju dekoracje i ozdoby, żeby zapewnić żółwiowi warunki jak najbardziej zbliżone d (...)

Zobacz pełny wpis »
Przede wszystkim żółwi nie należy kupować w sklepach zoologicznych. Zwykle w takich miejscach są one zaniedbywane i nie mają zapewnionych odpowiednich warunków, przez co w późniejszym okresie życia mogą często chorować. Najlepiej kupować je u doświadczonych hodowców lub adoptować. Cena żółwia greckiego to około 300-400 zł. Wielkość to 25-30 cm. Ma (...)

Zobacz pełny wpis »
Żółwie lądowe to gady roślinożerne, więc podstwę diety powinny stanowić rośliny łąkowe, zioła i chwasty. Dieta powinna być wysokobłonnikowa i niskobiałkowa zarazem. Żółwi nie powinno się karmić warzywami i owocami, można je podawać jedynie w bardzo małych ilościach, większość warzyw nie nadaje się, ponieważ zawiera zbyt dużą ilość białka i i zbyt niską zawartość błonn (...)

Zobacz pełny wpis »
Do krajów, w którym możemy spotkać żółwie tego gatunku zaliczamy Włochy, Grecję, Turcję, Rumunię, Bułgarię, Macedonię, Hiszpanię, południową Francję i kraje byłej Jugosławii. Zasięg ich występowania obejmuje również wyspy Morza Śródziemnego. Występuje na terenach silno nasłonecznionych, lasach, zaroślach, wrzosowiskach i obszarach trawiastych.

Zobacz pełny wpis »