Naturalniezdrowy

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog naturalnezdrowie.blogi.pl »
Data urodzenia 1998-12-19
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Naturalniezdrowy

Kasztanowiec wykorzystywany jest na wiele sposobów i to zarówno w medycynie, jak również w kosmetyce. Lecznicze właściwości tej rośliny okazują się być niezwykle pomocne szczególnie w przypadku zaburzeń krążenia żylnego kończyn dolnych i żylaków odbytu. Jako, że wyciąg z kasztanowca działa przeciwzapalnie i ściągająco, jest wyk (...)

Zobacz pełny wpis »
Łopian większy, jest w Polsce bardzo popularną rośliną. Jego potoczne określenia to dziad i rzep. Jest rośliną niewymagającą wysokiej jakości gleby, rośnie na łąkach, a nawet w przydrożnych rowach. Przez rolników łopian traktowany jest jak chwast. Natomiast zielarze widzą w nim prawdziwy skarb ziołolecznictwa.Szczególnie prozdrowotne właściwości w (...)

Zobacz pełny wpis »
Dziurawiec zwyczajny, czyli ziele świętojańskie, jest rośliną o charakterze leczniczym i ozdobnym. W zależności od potrzeby, może stanowić dekorację kwiatowej rabatki lub stać się panaceum na chandrę i zły nastrój.Prozdrowotne właściwości dziurawca zwyczajnego, znane są wszystkim zielarzom i lekarzom medycyny naturalnej. Do leczenia wykorzystuje się zbiera (...)

Zobacz pełny wpis »
Waleriana to przede wszystkim zioło o działaniu uspokajającym, które koi w naturalny sposób układ nerwowy i ułatwia zasypianie. Sięgają po nią kobiety w celu przyniesienia sobie ulgi przy bolesnej miesiączce czy dolegliwościach związanych z menopauzą. Roślina ta okazuje się być pomocna także przy problemach żołądkowych, skórnych i włosowych. (...)

Zobacz pełny wpis »
Jednym z najbardziej rozpowszechnionych ziół, jest rumianek. Od niepamiętnych czasów ziele rumianku stosowane jest przy leczeniu wielu dolegliwości.Rumianek wykazuje właściwości lecznicze przy niestrawności, przeziębieniu. Ma działanie antyseptyczne, dzięki czemu używa się go do przemywania ran.Najbardziej popularne jest wykorzystywanie rumianku do łagodz (...)

Zobacz pełny wpis »