Nat_lia

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kraków
Główny blog miejsca.blogi.pl »
Data urodzenia 2006-06-05
Wiek 17 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Nat_lia

Park Narodowy Serengeti - położony w północno-zachodniej Tananii, należy do największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Jego powierzchnia wynosi 14 763 km².  ,,Serengeti nie może umrzeć" dostało Oscara jako najlepszy film dokumentalny. Na terenie parku żyją m.in. przedstrawiciele tzw. wielkiej piątki, ale także gazele, małpy, hie (...)

Zobacz pełny wpis »
Wielka Rafa Koralowa - ma ponad 2300 km długości i prawie 350 000 km² powierzchni, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1981 roku. Jest największą i najpiękniejszą rafą na świecie, położoną w Australii u wybrzeży stanu Queensland. Władze Australii utworzyły tam park narodowy w 1975 roku. Rafa jest domem dla ponad 1500 gatunków ryb, ale także dla (...)

Zobacz pełny wpis »
Kapadocja - jest to turecki obszar, historyczna kraina, w której miasta zostały wykute w skale. Gdy niebo zapełniają balony poziom niezwykłości tego miejsca wzrasta. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejcem, ludzie z całego świata przyjeżdżają tam aby zobaczyć kaplice, kościoły oraz muzea, obejrzeć baśniowe komnaty, spacerować w dolinie Ihlara lub (...)

Zobacz pełny wpis »
Machu Picchu - starożytne ruiny zaginionego miasta Inków, które są symbolem Peru i często całej Ameryki Południowej. Ruiny Machu Picchu odkryto w 1911 roku. Fascynująca siedziba Inków ukryta była przez wieki w górach Peru. Miasto położone jest na jednym z grzbietów w Andach. Jest uważane za najpiękniejsze i jednocześnie najbardziej tajemnicze mias (...)

Zobacz pełny wpis »
Paro Taktsang - najświętsze miejsce i najsłynniejsza budowla jedynego dziś królestwa Himalajów - Bhutanu. Paro Taktsang jest zwany przez Bhutańczyków Tygrysim Gniazdem. Klasztor zbudowano w 1692 roku, ufundował go Tenzin Rabgye - król Bhutanu. Jest przyczepiony do pionowej skały na wysokości 3100 metrów n.p.m. Nad głowami zwiedzających powiewają s (...)

Zobacz pełny wpis »
Wielki Kanion - znajduje się w stanie Arizona, zaliczany jest do siedmiu cudów świata. Kanion ma 446 km długości, jego powstanie datuje się na 5 do 6 milionów lat wstecz. Kanion można zwiedzić na wiele sposobów, ale najpopularniejsze jest odwiedzanie puntów widokowych, którymi są m.in.: Mather Point, Hopi Point czy Yaki Point. Atrakcje Kanionu Kol (...)

Zobacz pełny wpis »
Masai Mara - rezerwat narodowy o powierzchni 1510 km², odwiedzając ten rezerwat można zobaczyć wiele gatunków zwierząt roślinożernych, drapieżników czy padlinożerców. W rezerwacie Masai Mara jest największa w Kenii, a może i na świecie populacja lwów. Jest to słynny obszar chroniony w Kenii, gdzie można podziwiać wspaniałe gatunki zwierząt oraz (...)

Zobacz pełny wpis »
Rezerwat Przyrody Wulingyuan - znajduje się w górach Wuling Shan w północno-zachodniej części chińskiej prowincji Hunan. W 1992 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powstał w połowie XX wieku, zajmuje 392 km², znajdują się w nim liczne punkty widokowe (560) oraz dwa szlaki o długości 70 km i 14 km. Wulingyuan to góry o ostrych wie (...)

Zobacz pełny wpis »
Petra - historyczne miejsce w Jordanii, ruiny miasta Nabatejczyków. Wiele budowli, które tworzyły starożytną Petrę zachowało się do dziś np.: Al-Chazna (Skarbiec Faraona), Zaspół Grobowców Królewskich (groby w formie sztucznych jaskiń) czy Ad-Dajr (największa struktura Petry, służąca w czasach bizantyjskich za klasztor).      (...)

Zobacz pełny wpis »
Wyspa Skye - zachwycająca przyrodą, niesamowitymi górami i wszechogarniającą zielenią nawet w pochmurne dni. Jest drugą co do wielkości wyspą Szkocji. Na wyspie znajduje się wiele wspaniałych atrakcji takich jak: Latarnia Neist Point, Zamek Eilean Donan czy Plaża Coral Beach. Wizytówkę wyspy stanowi The Old Man of Storr - część grzbietu skalnego.     (...)

Zobacz pełny wpis »