Nat_alia_m

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Katowice
Główny blog zjawiskaprzyrodnicze8383.blogi.pl »
Data urodzenia 2002-11-17
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Nat_alia_m

  Do wszystkich zainteresowanych zjawiskami meteorologicznymi. W okolicach zatoki Karpentaria (w Australii) nad ranem, na przełomie września i października pojawia się niezwykłe zjawisko. Nazywa się ono Morning Glory czyli Poranna Chwała. Są to pasma chmur, które przybierają kształt podobny do rurociągów. Osiągają one nawet 1000 km długo (...)

Zobacz pełny wpis »
Kamienie należą do materii nieożywionej. To jasne jak słońce. Są jednak wyjątki od tej reguły! Pewne niesforne kamienie w Dolinie Śmierci w USA stale się przemieszczają. Zagadka ich ruchu przez wiele lat była nieodgadniona. Wyobraź to sobie: na pustyni, płaskiej jak deska, co kilkadziesiąt lub kilkaset metrów pojawiają się kamienie. Rzucają się w oczy, bo to jedyna (...)

Zobacz pełny wpis »
Zaćmienie Słońca – zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wejdzie” w stożek cienia Ziemi.                            ..               &nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
Biała tęcza zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci białego łuku, widocznego, gdy Słońce oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej. Biała tęcza jest pozbawiona barw, dlatego że krople wody są mniejsze.                                    .......      (...)

Zobacz pełny wpis »
Te przepiękne lodowe kompozycję powstają jesienią lub zimą, kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera, a jednak jeszcze ziemia nie zamarzła. Rośliny o długich łodygach, a dokładniej ich soki zaczynają zwiększać swoją objętość, "rozpychając się" powodują małe pęknięcia łodyg.Woda wydostając się przez te pęknięcia w kontakcie z niską temperaturą powietrza zamarza.Tak tworzą się (...)

Zobacz pełny wpis »
Polarne chmury stratosferyczne to odmiana chmur polarnych, zwanych obłokami perłowymi. Charakteryzują się one tym, że dają tęczową poświatę. Są niezwykle rzadkie, ale przecież to tylko jeden z dziesiątek szalonych formacji, które oferuje nam niebo.                                &nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
                                        .........              Drzewa nie wydają się szczególną atrakcją, mimo, że zachwycają swymi kształtami. Nie każdy jednak wie, że mogą mieć też różne barwy. Są miejsca na świecie, (...)

Zobacz pełny wpis »
Wielka Błękitna Dziura to jaskinia morska rafy koralowej w Morzu Karaibskim. Wielka rozpadlina o głębokości 124 metrów i szerokości 300 m.                                                              ........& (...)

Zobacz pełny wpis »
W jednym z rosyjskich lasów drzewa bez większych powodów wyrastają pod dziwnym kątem. Las ten nazywany jest tańczącym lasem. Naukowcy wciąż nie mogą zrozumieć dlaczego to zjawisko ma miejsce. Niektórzy zwalają winę na pasożyty, inni na silny morski wiatr. Są też tacy, którzy wierzą, że to miejsce jest nawiedzone.           (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli jesteście w górach i odwrócicie się od słońca możecie ujrzeć cień olbrzyma i otaczającą tęczową aureolę. Tak naprawdę to Twój własny cień odbijający się we mgle. To zjawisko jest najczęściej spotykane na Brocken, górze znajdującej się w Niemczech. Dawniej uważano, że to sprawka czarownic świętujących Noc Walpurgi.         (...)

Zobacz pełny wpis »