Nat_alia_m

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Katowice
Główny blog zjawiskaprzyrodnicze8383.blogi.pl »
Data urodzenia 2002-11-17
Wiek 19 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 24 godzin

Najciekawsze wpisy Nat_alia_m

  Do wszystkich zainteresowanych zjawiskami meteorologicznymi. W okolicach zatoki Karpentaria (w Australii) nad ranem, na przełomie września i października pojawia się niezwykłe zjawisko. Nazywa się ono Morning Glory czyli Poranna Chwała. Są to pasma chmur, które przybierają kształt podobny do rurociągów. Osiągają one nawet  (...)

Zobacz pełny wpis »
Biała tęcza zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci białego łuku, widocznego, gdy Słońce oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej. Biała tęcza jest pozbawiona barw, dlatego że krople wody są mniejsze.                                    .......  & (...)

Zobacz pełny wpis »
Te przepiękne lodowe kompozycję powstają jesienią lub zimą, kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera, a jednak jeszcze ziemia nie zamarzła. Rośliny o długich łodygach, a dokładniej ich soki zaczynają zwiększać swoją objętość, "rozpychając się" powodują małe pęknięcia łodyg.Woda wydostając się przez te pęknięcia w kontakcie z niską temperaturą po (...)

Zobacz pełny wpis »
Wielka Błękitna Dziura to jaskinia morska rafy koralowej w Morzu Karaibskim. Wielka rozpadlina o głębokości 124 metrów i szerokości 300 m.                                                              ... (...)

Zobacz pełny wpis »
W jednym z rosyjskich lasów drzewa bez większych powodów wyrastają pod dziwnym kątem. Las ten nazywany jest tańczącym lasem. Naukowcy wciąż nie mogą zrozumieć dlaczego to zjawisko ma miejsce. Niektórzy zwalają winę na pasożyty, inni na silny morski wiatr. Są też tacy, którzy wierzą, że to miejsce jest nawiedzone.     &nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli jesteście w górach i odwrócicie się od słońca możecie ujrzeć cień olbrzyma i otaczającą tęczową aureolę. Tak naprawdę to Twój własny cień odbijający się we mgle. To zjawisko jest najczęściej spotykane na Brocken, górze znajdującej się w Niemczech. Dawniej uważano, że to sprawka czarownic świętujących Noc Walpurgi. (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzięki modyfikacjom genetycznym naukowcy uzyskali rośliny, które świecą w ciemności. Nie są to pierwsze takie rośliny, ale te świecą nieprzerwanie przez cały cykl życia, od sadzonki do dojrzałości. Badaczom udało się to dzięki genom grzybów.                              & (...)

Zobacz pełny wpis »
Do wszystkich zainteresowanych zjawiskami meteorologicznymi. W okolicach zatoki Karpentaria (w Australii) nad ranem, na przełomie września i października pojawia się niezwykłe zjawisko. Nazywa się ono Morning Glory czyli Poranna Chwała. Są to pasma chmur, które przybierają kształt podobny do rurociągów. Osiągają one nawet 1000 km długości! a przemieszcz (...)

Zobacz pełny wpis »
                ........ Na zdjęciu ukazane są chmury soczewkowe. Występują one głównie w pobliżu masywów górskich.Wyglądają one na nieruchome, jednak ciągle zanikają, przez ocieplanie się powietrza.Kiedy ruch powietrza jest stabilny, a jego wilgotność nie waha się – wówczas panują ide (...)

Zobacz pełny wpis »
Tydzień temu na Sycylii wybuchł największy, a zarazem najwyższy wulkan w Europie Etna. Jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. 16.02.2021 r. doszło do erubcji tego wulkanu. Strumień lawy osiągnął aż 2 tysiące metrów, a popiół zakrył najbliższe miasta. Na szczęście nikomu nie stała się żadna krzywda. Specjaliści twierdz (...)

Zobacz pełny wpis »