Muszelka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Imię i nazwisko Magdalena Nowak
Główny blog muszelka.blogi.pl »
Data urodzenia 1981-01-17
Wiek 43 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Blogi zarządzane przez Muszelka

Najciekawsze wpisy Muszelka

Stało się to dwa dni temu, a ja do teraz z trudem w to daję wiarę. Pisałam już wcześniej, że od jakiegoś miesiąca mam problem z młodzieżą pod oknami, która hałasuje, pali, rzuca mięsem itp.itd. Przedwczoraj wieczorem, gdzieś około 22.00 poirytowana ich zachowaniem, wyszłam tylko, aby choć zamknąć drzwi od klatki, bo w mieszkaniu miałam pełno dymu. Na ławce tym razem nie było bloker (...)

Zobacz pełny wpis »
Mała smutna dziewczynka bardzo chciała odnaleźć uśmiech. Nie było to łatwe, bo mieszkała ze smutną mamą i smutnym tatą, i nawet jej młodszy braciszek był smutny. Starała się bardzo: robiła minki do lusterka, kazała się łaskotać, jadła czekoladę...i...nic. Pewnego razu w parku spotkała miłą staruszkę, która bardzo przejęła się smutnym losem dziewczynki. Powiedziała, że chyba umie (...)

Zobacz pełny wpis »
Pamiętam, że było około 16.30. Siedzialam w łazience przed starą pralką rodziców usiłując intuicyjnie ustawić rozlegulowany programator, by wyprać stertę dziecięcych ciuchów. W pokoju zadzwonił telefon. - Tak, zaraz poproszę córkę...M...! Telefon do ciebie! Czułam, od kogo ten telefon. Tata nie chciał usłyszeć. Wolał mnie na to wystawić. - Słucham... - Tu ordynator chirurgii... (...)

Zobacz pełny wpis »
Wczesnym i chlodnym rankiem w glęboko zaspanym pokoju rozleglo się dziwaczne: "Prrr! prrrr! Pr, pr!" Neurony w moim mózgu natychmiast zaczęly lączyć synapsy w poszukiwaniu sensu tego dziwacznego zjawiska akustycznego: - Hej, ty, z podświadomości! Zmykaj! Odejdź w kąt! Mamy zadanie! Trzeba wybudź wlaścicielkę! - E tam! Tak dobrze się jej śpi! Nie zawracajcie jej glowy glupstwami (...)

Zobacz pełny wpis »
Był raz ślimak bardzo śmiały, trala la, trala la! Książkę pisał już rok cały, trala la, trala la!   Opowiadał w lesie małym, trala la, trala la! Co będzie w następnym dziale, trala la, trala la!   Chytry lisek podsłuchiwał, trala la, trala la! W komputerze zapisywał, trala la, trala la!   Nim nasz ślimak książkę skończył, trala la, trala (...)

Zobacz pełny wpis »
Wczoraj wieczorem zaczęłam sobie czytac książkę o Giedroyciu i bardzo mnie zastanowił takie jej fragment: "Nastepstwem wychowania 'bez prawa' jest brak mocnych zasad etycznych i siły oporu wobec pokus życowych, a naturalnym wynikiemtakiego wychowania jest 'dusza niewolnicza', a wraz z nią - lekceważenie cudzej osobowości, despotyzm i niewola". (w ksiazce "Giedroyc i Kultura") A d (...)

Zobacz pełny wpis »
Duzo nad tym myślałam... i postanowiłam jeszcze raz zostać wierna swoim odczuciom, wewnętrznym przekonaniom, które aż mną trzęsą, kiedy próbuję udawac, że to nic, to nic, że mogę spokojnie tutaj dalej pisać. Nie mogę... Już kiedys przerabiałam analogiczną sytuację: dwie bliskie, bardzo bliskie osoby (chłopak, z którym wkrótce miałam barć ślub i "przyjaciółka") zaczęłi się spotyka (...)

Zobacz pełny wpis »
> (...)

Zobacz pełny wpis »
Jakoś przeżyłam ten dzień. Ale żyłki w oczach znowu popękały od płaczu, głowa nie chce przestać boleć, a Miś wieczorem zapytał z niepokojem i dziecięcą troską: - Pamiętasz, mamusiu, jak rano płakałaś? Jak miałam nie pamiętać? Tym bardziej, że potem wyrzucałam sobie, że to dzieci widziały. Jednak Marcin był tak wyjątkowo nieznośny, że nie dałam rady się maskować i kiedy wykręcił n (...)

Zobacz pełny wpis »
Nad ranem zaglądam w okna sąsiedniego bloku, bo tam w mieszkaniu na czwartym opiętrze, ktos wstaje o pół godziny wczesnij ode mnie. Kiedy nie dostrzegam u nich światła, z dziecięcą radością zakopuję się głębiej w ciepłą kołdrę. A gdy widzę zapalona lampkę i cienie za firanką, zaczynam czuwać, bo wiem, że za chwilę usłyszę radio. Sąsiedzi. Okna. Zapalone światła. Życie innych. Odką (...)

Zobacz pełny wpis »