Monika_sok131121

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog ewamonikablankaliza.blogi.pl »
Data urodzenia 2008-09-15
Wiek 16 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Monika_sok131121

Plusy korzystania z telefonu Ewa Dzięki korzystaniu z Internetu mamy dostęp do dużego źródła informacji. Możemy szybko znaleźć potrzebne nam informacje np: na wikipedi. Korzystając z mediów społecznościowych dzielimy się swoimi pasjami i uczymy się nowych rzeczy. Poznajemy też tam wielu nowych ludzi. W obecnej sytuacji kiedy nie możemy wychodzić z domu potrzebuje (...)

Zobacz pełny wpis »
Efekt FOMO Syndrom FOMO - ( z angielskiego fear of missing out ) to strach przed ominięciem ważnej informacji czy wydarzenia. Osoby z tym syndromem ciągle sprawdzają powiadomienia, aby nic ich nie ominęło. Czują też potrzebę dzielenia się z innymi swoim życiem np. na instagramie. Jeśli nie mają przy sobie smartfona z internetem mogą poczuć się źle fizycznie i psychicznie Skąd wz (...)

Zobacz pełny wpis »
e-higiena e-higiena to rozsądne korzystanie z internetu np. ograniczanie czsu patrzenia w ekran telefonu. Jest to ważne, ponieważ wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Żadziej mamy problemy ze wzrokiem czy kręgosłupem. Od czego zacząć Powinniśmy co jakiś czas ograniczać czas przeglądania mediów społecznościowych i nie tylko. Musimy zadbać o to kiedy używamy telefonu (nie m (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak negatywnie wpływa na nas korzystanie z telefonu Pierwszym i dość oczywistym minusem jest fonoholizm* jężeli będziemy za często lub za długo korzystać z telefonu możemy się uzależnić. Drugi minus to niewyspanie. Używanie smartfona przed snem może skutkować przemęczeniem w następnym dniu. Trzeci minus to problemy ze wzrokiem. Za częste patrzenie w mały ekran może szybko popsuć (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy wytrzymamy bez telefonu? W dzisiejszych czasach coraz mniej osób mogłoby normalnie funkcjonować bez dostępu do smartfona z internetem.  My uznałyśmy, że byłoby to trudne ale nie niemożliwe. 15 lipca obchodzimy światowy dzień bez telefonu dużo ludzi wtedy stara się korzystać z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach lecz nie każdemu się to udaje. (...)

Zobacz pełny wpis »