Monika_feelharmonia

Profil blogerki.


monika_feelharmonia

Informacje ogólne

Lokalizacja Opole
Główny blog feelharmonia.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-06-23
Wiek 38 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Monika_feelharmonia

      Postanowiłam wypowiedzieć się na ten temat, gdyż zauważyłam, że osoby poszukujące psychoterapeuty w grupach na FB, poszukują niekiedy psychoterapii nisko płatnej (w granicach 50 zł) lub tzw. usługi psychoterapeutycznej świadczonej "pro publico bono". Motywowane jest to głównie długim oczekiwaniem na psychoterapię w ramach NFZ. Jak podaje PWN "pro publ (...)

Zobacz pełny wpis »
  Niektóre koncepcje teoretyczne poszukują źródeł pozytywnej i negatywnej samooceny w rodzinnym systemie wychowawczym jednostki, który najwcześniej kształtuje tzw. „obraz siebie” człowieka (Lachowicz-Tabaczek, 2000, s. 64). Eksperyment Kołodziej (1974) wykazał, ze nastolatki o pozytywnej samoakceptacji, postrzegają swoich rodziców jak (...)

Zobacz pełny wpis »
    Według teorii rozwoju psychospołecznego Eriksona, poszukiwanie i wybór partnera jest ważnym zadaniem rozwojowym w okresie wczesnej dorosłości (Rostowska, 2008, za: Palus, 2012). Wybrany partner życiowy zaczyna stanowić bowiem główny obiekt przywiązania (Palus, 2012). Przywiązanie „to stan, w którym dana jednostka odczuwa silną tendencję (...)

Zobacz pełny wpis »
  Przywiązanie „to stan, w którym dana jednostka odczuwa silną tendencję do szukania bliskości innej konkretnej jednostki, szczególnie w sytuacjach stresu, trudności lub zagrożenia. Tendencja do tego rodzaju zachowania jest atrybutem osoby, która się przywiązała, jest niezależna od chwilowej sytuacji i ulega jedynie powolnym zmianom w czasie. O pr (...)

Zobacz pełny wpis »