Monika_feelharmonia

Profil blogerki.


monika_feelharmonia

Informacje ogólne

Lokalizacja Opole
Główny blog feelharmonia.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-06-23
Wiek 35 lat
Ostatnia aktywność 56 dni temu

Najciekawsze wpisy Monika_feelharmonia

  Niektóre koncepcje teoretyczne poszukują źródeł pozytywnej i negatywnej samooceny w rodzinnym systemie wychowawczym jednostki, który najwcześniej kształtuje tzw. „obraz siebie” człowieka (Lachowicz-Tabaczek, 2000, s. 64). Eksperyment Kołodziej (1974) wykazał, ze nastolatki o pozytywnej samoakceptacji, postrzegają swoich rodzic&oac (...)

Zobacz pełny wpis »
    Według teorii rozwoju psychospołecznego Eriksona, poszukiwanie i wybór partnera jest ważnym zadaniem rozwojowym w okresie wczesnej dorosłości (Rostowska, 2008, za: Palus, 2012). Wybrany partner życiowy zaczyna stanowić bowiem główny obiekt przywiązania (Palus, 2012). Przywiązanie „to stan, w którym dana jednostka odczuwa silną (...)

Zobacz pełny wpis »
  Przywiązanie „to stan, w którym dana jednostka odczuwa silną tendencję do szukania bliskości innej konkretnej jednostki, szczególnie w sytuacjach stresu, trudności lub zagrożenia. Tendencja do tego rodzaju zachowania jest atrybutem osoby, która się przywiązała, jest niezależna od chwilowej sytuacji i ulega jedynie powolnym zmianom w cz (...)

Zobacz pełny wpis »