Mjot23

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog pamietnikczasuwojny.blogi.pl »
Data urodzenia 1977-11-09
Wiek 46 lat
Ostatnia aktywność 11 dni temu

Najciekawsze wpisy Mjot23

Niestety przemyślenia raczej pesymistyczne... Wszelki optymizm bardzo przedwczesny. Ukraina tej wojny nie wygra militarnie. Ani chyba w zaden inny sposob... Scenariusz super optymistyczny to przegrana na tyle honorowa ze uda sie uzyskac: - Ukraina jako neutralne panstwo, bez szans na NATO - Bez szans na pełne czlonkostwo w UE - ale moze się u (...)

Zobacz pełny wpis »
100 No, to chcąc czy też może bardziej nie chcąc doczealiśmy okrągłej rocznicy naszej wojenki.  Trzeba przyznać że jak na błyskawiczną 3 dniową operację specjalną to całkiem zacny wynik. I obie strony mają w tym wielkie zasługi, tudzież "zasługi". No więc czas na podsumowanie różnych aspektów tej zabawy dużych chłopców, i nie tylko. Geopolityka Już wiel (...)

Zobacz pełny wpis »
Nowe fronty po horyzonty Rozlewa się nam wojenka ostatnio na nowe fronty. Ostatnie kilka dni - front walki o niby ukraińskie zboże. W naszej przestrzeni medialanej lamenta nad niewdzięcznymi ukrami. Nawet z naj bardziej proukr kanałów się ulewa jacy to z noch roszczeniowi podelcy. My im pomoc, tanki, rosomaki, ba, nawet migi o przyjęciu milionów uchodźców nie (...)

Zobacz pełny wpis »
Orki małe dwa Orki małe dwa chciały przejść przez rzeczkę, i spotkały tam... bardzo, bardzo Ponurego Żniwiarza. Z wielką ostrą jak brzytwa kosą, którą sobie wesoło wymachiwał na lewo i prawo. Wele, bardzo wiele orkowych główek spadło. Rzeczka to oczywiście Siverskyi Donets, który orki próbowały pokonać przy pomocy kilku mostów pontonowych. S (...)

Zobacz pełny wpis »
200 Kolejna okrągła rocznica, znów chwila na refleksję. Tym razem w szalonych oparach entuzjazmu po dużych sukcesach pod Charkowem. Ofensywa odniosła już ogromny sukces, a wciąż jeszcze trwa. Putlerowcy wycofują się na z góry ustalone pozycje. Co prawda nikt nie wie gdzie je ustalono, ale nie wnikajmy. Równie tajemniczy jest powód dlaczego zapomniano wy (...)

Zobacz pełny wpis »
Twarde lądowanie Coś jakoś tak jakby sytuacja zaczęła się dynamiczniej rozwijać ostatnio w szeregu obszarów, więc się zbiera na update. Na początek twarde lądowanie zaliczone przez Prigożina. No kto by sie spodziewał. Takiego funfla tak potraktować? No cóź, Wołodia zdaje się zdrady nie wybacza nigdy. Z drugiej strony jak na razie równie dużo argiumentów (...)

Zobacz pełny wpis »
Bardzo cieżki dzień, raczej dużo złych mysli... nie chce mi sie nawet swoich czarnych przemyśleń wykllikiwać ale mnie G zmotywowała. "Dzis", 8 wrzesnia 1939 roku (w osmym dniu wojny) Niemcy rozpoczeli atak na Warszawe. Rosjanie do Kijowa jeszcze nie wchodza... wciaz okrazaja. Naszych wladz w Warszawie dawno juz nie bylo. Brawo dla Ukrainy. . A niby taki nasz narod bitn (...)

Zobacz pełny wpis »
Noam Chomsky Ciekawy wywiad z  amerykańskim guru lewicy, samym Noamem Chomskim. (https://fb.watch/cxo7jqbnbI/ ). Oczywiście w temacie wojny na Ukrainie. Bardzo wiele celncyh uwag i krytyki róznych aspektów tej wojny. Na przykład  to że wyłączenie USA spod jurysdykcji wielu insytucji międzynardowoych delikatnie mówiąc nie służy ich wiarygonodności i n (...)

Zobacz pełny wpis »
Mogilizacja Procedury mogilizacyjne w Rassiji przebiegają nadzwyczaj sprawnie. Dzięki zaawansowanym metodom optymalizacji procesu cykl życia produktu "mobik" został skrócony do absolutnego minimum. Najnowsze doniesienia mówią o nowo powołanych rekrutach z Czeliabińska gdzie cały proces: karta powołania -> przybycie do jednostki -> "przeszkolenie" -> wyjazd n (...)

Zobacz pełny wpis »
Wczoraj miało być optymistyczniej, ale jest jak jest. Dziś juz normalnie, głownie czarno, z jakimiś promykami nadzieji.  Chyba wszystkie główne wątki już były, więc możemy tylko uzupełniać. Świat to jedno wielkie gówno. Nie licząc moczu.    Czyli oczywiście sankcje. A może lepiej "sankcje"? Wszyscy się tymi sankcjami podjarali jak młody byczek na (...)

Zobacz pełny wpis »