Mimima

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja TG
Główny blog miriamm.blogi.pl »
Data urodzenia 2006-06-12
Wiek 17 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Mimima

Kangury drzewne, to urocze zwierzęta żyjące na drzewach. Główną różnicę widać w wielkości zwierzęcia, które pod tym względem całkowicie kontrastuje z innymi kangurami. Kangury drzewne mają krótki pysk, krótkie tylne nogi i w rzeczywistości bardziej przypominają koalę niż kangura.   (...)

Zobacz pełny wpis »
  Naukowcy uważają, że odkryli najmniejszego gada na Ziemi - podgatunek kameleona, który jest wielkości koniuszka palca. Dwie z tych maleńkich jaszczurek zostały odkryte na Madagaskarze. Jaszczurka Brookesia nana ma ciało o długości zaledwie 13,5 mm, a jego całkowita długość z ogonem wynosi 22mm To czyni go najmniejszym z około 11,5 tys. znanych gatunk&oa (...)

Zobacz pełny wpis »
Największy kot na świecie to połączenie tygrysa z lwem (tzw. lygrys). Waży prawie pół tony. Hercules to jeden z przedstawicieli tej krzyżówki. mieszka w Myrtle Beach Safari, rezerwacie dzikiej przyrody w Karolinie Południowej w USA i zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa jest największym żyjącym kotem na świecie. Osiągnął długość ponad trzech me (...)

Zobacz pełny wpis »
Cylindrowiec koralowy to gatunek węża z rodziny węży ryjących podobny do węża koralowego. Gatunek ten występuje w Ameryce Południowej. Zasiedla lasy tropikalne. Długość jego ciała wynosi 85 cm.   Cylindrowiec koralowy Wąż koralowy (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli jesteś właścicielem tego małego ssaka, dobrze żebyś o tym wiedział:  - świnki morskie nie pływają i nie przepadają za wodą - potrafią mieć otwarte oczy podczas snu - najbardziej aktywne są w dzień, lecz lubią również wtedy iść sobie na krótkie drzemki ;) - przede wszystkim jedzą siano i zioła - jest to zwierzę stadne- w naturalnym środowisku żyje w sta (...)

Zobacz pełny wpis »
A teraz coś do wczorajszego tematu :) Wiedziałeś,że istnieje 5 rodzajów tukanów? Wyróżniono je z ponad 40 gatunków tych ptaków! - Andigena – tukany górskie (4 gatunki) - Aulacorhynchus – zielone tukany (6-15 gatunków w zależności od klasyfikacji) - Pteroglossus – arakarie (14 gatunków) - Ramphastos& (...)

Zobacz pełny wpis »
Zachęcam was do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej na schronisko Cichy Kąt w Tarnowkich Górach. Więcej informacji tutaj >>> (...)

Zobacz pełny wpis »
Przeciętny skok kangura ma długość do 2 m. Jednak podczas gwałtownej ucieczki np. kangury rude wykonują skoki 3-metrowej wysokości na odległość ponad 10 m.   (...)

Zobacz pełny wpis »
Galidia kasztanowata to gatunek ssaka z rodziny falanrukowatych. Żyje na Madagaskarze. Prowadzi dzienny tryb życia. Jest samotnikiem. Świetnie porusza się po drzewach. Poluje na drobne kręgowce i owady.   (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy wiedziałeś, że flamingi zawdzięczają swój różowy kolor niektórym algom i planktononom, które jedzą? Wytwarzają one dużo czerwonego barwnika- astaksantynę. W rzewczywistości flamingi są białe. W zoo, gdzie nie mają one tego pożywienia, z czasem tracą swój niezwykły, różowy kolor.       (...)

Zobacz pełny wpis »