Milka1889

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gniezno
Główny blog curlyhair.blogi.pl »
Data urodzenia 1989-01-06
Wiek 35 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Milka1889

A więc zaczne od odżywek myjących, których najczęściej używam: Pierwsze "O": - emolientowy Irysk maska Anwen https://sklepanwen.pl/emolientowa-irys - emolientowa Melisa odżywka Anwen https://sklepanwen.pl/emolientowa-melisa - emolientowy Gosh rose oil https://tiny.pl/9b39l - emolientowy Vis Plantis https://tiny.pl/9b3wh - humektantowa maska Vitaka z czarnuszką https:// (...)

Zobacz pełny wpis »
Pewnie zatanawiacie się co to są emolienty, humektanty i proteiny... Już Wam tłumaczę: EMOLIENTY ich warstwa chroni włosy nie tylko przed utrata wody, ale również przed czynnikami, które je niszczą, wysoka lub niską temperaturą, promieniami słonecznymi, urazami mechanicznymi itd. Dodatkowo emolienty wygładzają powierzchnię włosa i sprawiają, że jest on bardziej elas (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak już mamy olejowania za sobą to teraz możemy dodać kolejną czynność do pielęgnacj włosów. Peeling skóry głowy to maksymalne oczyszczenie skóry głowy z łoju, zanieczyszczeń, resztek kosmetyków. Usówa zrogowaciały naskórek oraz obumarłe włosy. Co daje peeling skóry głowy: * czystość i świeżość mieszków włosowych * le (...)

Zobacz pełny wpis »
Kosmetyki, które używam do stylizacji: - More Inside Curl Building Serum serum podkreślające skręt 250 ml Davines https://lokikoki.pl/product-pol-3990-More-Inside-Curl-Building-Serum-serum-podkreslajace-skret-250-ml-Davines.html skład emolientowo-humektantowy - Kemon Manya Hi Density Curl Krem Włosy Kręcone 200ml https://www.ceneo.pl/49531536 skład proteinowo-emolientowo-h (...)

Zobacz pełny wpis »
POROWATOŚĆ WŁOSÓW oznacza stopień odchylenia warstwy zewnętrznej włosa (łusek) od warstwy wewnętrznej (kory włosa). Wyróżniamy: nisko, średni i wysoko - porowate. * Włosy o niskiej porowatości mają ciasno przylegające do kory włosa łuski, które są ułożone regularnie o które bardzo trudno poruszyć. Takie włosy są odporne na uszkodzenia, wszelkie zabiegi (...)

Zobacz pełny wpis »
W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przedstawić przykładowy miesięczny plan mycia kręconych włosów. Ja z reguły myję włosy 2 razy w tygodniu, zdarza się też częściej, zależy od tego co robię. Jeśli idę na siłownię to myję cześciej ale z reguły jest to szybkie mycie MO lub OM lub kiedy widzę po mojej skórze głowy, że potzrebuje już mycia wtedy myję częściej. Wszystko (...)

Zobacz pełny wpis »
Cześć wszystkim Właśnie rozpoczynam moją przygodę z pisaniem bloga o włosach. Moja świadoma pielęgnacja włosów rozpoczęła się całkiem przypadkiem. Pewnego dnia szukałam na youtubie jak zrobić makijaż dzienny. I pojawił mi się filmik o pielęgnacji kręconych włosów https://www.youtube.com/results?search_query=curly+madeleine I tak po kolei zaczęłam oglądać filmiki (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak już mamy wytłumaczone mycie włosów... mam nadzieję, że zrozumiale to teraz możemy przejść do stylizacji... Po pierwsze po myciu włosy zostawiam lekko ociekające i nakładam na nie koszulkę bawełnianą... Nie używam ręcznika froterowego... Rozczesuję włosy grzebieniem z szeroko rozstawinymi zębami. Następnie nakładam stylizator... czasami też najpierw maskę bez spłukiwa (...)

Zobacz pełny wpis »
Olejowanie włosów, po co? i jak to się robi? Warto nakładać oleje tak często, jak to tylko możliwe. Na początku można spróbować aplikować je nawet przed każdym myciem. Takie zabiegi sprawiają, że włosy staną się bardziej elastyczne, lśniące i odporne na uszkodzenia. Będą się też mniej rozdwajać i kruszyć. Oleje można nakładać na kilka godzin przed myciem, a także po (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeśli juz wiesz jaką masz porowatość włosów, to teraz postaram sie odpowiedzieć na pytanie "jak myć kręcone włosy?" Wyróżnia się trzy metody OMO, MO, OM Metoda OMO (odżywka-mycie-odżywka)- na pierwsze "O" nakładamy na mokre włosy odżywkę myjącą, dzięki temu chronimy włosy (zwłaszcza końcówki) przed wysuszającym działaniem szamponu. I rozczesujemy je. Pó (...)

Zobacz pełny wpis »