Mateuszzeniuk

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog mateuszzeniuk.blogi.pl »
Data urodzenia 1989-08-03
Wiek 32 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 7 dni

Najciekawsze wpisy Mateuszzeniuk

    Chciałbym zaprezentować Wam fragment poematu "Przesiedlenie". Pisany wierszem jest dla mnie chyba najważniejszym w twórczości. Zawarłem tam to, co podświadome a znaczące o oddaniu wobec poezji. Plan poematu Juliusza Słowackiego i uniesienie poetyckie - głębokie, a przez to filozoficzne, wiedzie także ku wypowiedzeniu intencji wobec wszystkich (...)

Zobacz pełny wpis »
Chciałbym, abyście przeczytali moje wiersze. Chcę, abyście pomyśleli o sobie jak o poetach, jakby szukających spotkania z czymś mitycznym, z czymś, co nazywalibyście swoją gwiazdą poezji i w jej sposób szukali geniuszu.   Wybrałem te, które zapamiętuje i obdarzam obietnicą wstążki, aby nadać swojej świątyni tego, co mityczne, zarazem za każd (...)

Zobacz pełny wpis »
  Prezentuję poniżej moje filmy. Wybrałem te dwa, gdyż chciałem zapamiętać ten promień stwórczy jak mityczną wstążkę zawiązującą się na tym, co filozoficzne i mityczne. Chciałbym, aby zaistniało to, co jest świątynią poezji, a przez to porównanie rozpoczyna się myślenie o świątyni filozofii tych filmów.   Chciałbym, aby wy (...)

Zobacz pełny wpis »
                          (...)

Zobacz pełny wpis »