Mateuszhordys

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Głogów
Główny blog mateuszmadridista.blogi.pl »
Data urodzenia 1993-11-08
Wiek 28 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Mateuszhordys

     Pierwszym sposobem na szybką i skuteczną naukę jest zrozumienie. Jest to metoda kluczowa zwłaszcza do nauki przedmiotów i dziedzin ścisłych. Czy da się bowiem nauczyć fizyki bez jej zrozumienia? Czy bez zrozumienia można rozwiązać zadania matematyczne? Otóż odpowiedż jest jednoznaczna - nie można. W tym krótkim materiale spr&oa (...)

Zobacz pełny wpis »
     Druga metoda efektywnej nauki w zasadzie jest podstawą całego bloga. Bowiem, ile to razy ucząc się odpowiadamy sobie na pytanie: Po co mi to wszystko? Czemu sie uczę, a w telewizji jest fajny film czy mogę przeczytać ciekawą książkę? To wszystko odciąga naszą uwagę od samej nauki i znacznie wydłuża sam proces nauczenia się danego materiału. &n (...)

Zobacz pełny wpis »
    Metoda szybkiego czytania jest sposobem efektywnego uczenia się najczęściej wykorzystywaną w różnego rodzaju szkołach języków obcych. Forma ta bazuje na dwóch aspektach: fizycznym i psychologicznym. Ten fizyczny polega na ograniczeniu nadmiernego ruchu wykonywanego przez gałki oczne poprzez obejmowanie wzrokiem większych partii tekst&oacu (...)

Zobacz pełny wpis »
     Metoda ta polega na pobudzeniu wyobraźni i wyobrażeniu sobie odczuć fizycznych związanych z bezpośrednim zetknięciem się z konkretnym zagadnieniem, które chcemy opanować. Jest to metoda, którą wykorzystywał w czasie swoich lekcji mój nauczyciel historii w liceum. Próbował odnosić nas myślami do sytuacji związanych z wojn (...)

Zobacz pełny wpis »
     Jest to metoda najczęściej przeze mnie używana. Polega na systematycznym powtarzaniu konkretnego wyuczonego materiału. Odbywa się to w sposób ściśle uporządkowany. Według badań najbardziej efektywne jest powtarzanie w następującej kolejności: zaraz po nauce, kilka godzin później, na drugi dzień, trzy dni póżniej, tydzień p&o (...)

Zobacz pełny wpis »
     Jest to jedna z najpowszechniejszych metod nauczania. Cała procedura polega na tym, aby zobrazować swoje myśli na temat przeczytanego konkretnego tekstu. Mapa myśli łączy bowiem tekst linearny z obrazem, który może powstać dzięki połączeniu wyobraźni twórcy z symbolami, efektowi trójwymiarowemu czy kolorom. Wszystko to służy wi (...)

Zobacz pełny wpis »
     Metoda polega na tym, że tworzy się zdanie bądź bardziej rozbudowaną historię, w której każde pojedyńcze słowo zaczyna się na literę wyrazu, który pragniemy zapamiętać. Forma w jakiej te zdania zostaną zapisane, zależy od preferencji naszej wyobraźni, np. wiersz lub rymowanka. Metoda ta ułatwia zapamiętywanie nazw planet, rze (...)

Zobacz pełny wpis »
     Metoda ta jest najbardziej lubianą przez uczniów i studentów opcją efektywnej nauki. Polega ona na wymogu robienia odpoczynku w trakcie nauki. Jedyną zasadą tego systemu jest fakt, że czas trwania przerwy musi być krótszy od czasu nauki. Wygląda to w ten sposób, że w przypadku uczenia się przez godzinę czas trwania przerwy m (...)

Zobacz pełny wpis »