Mateusz_sych

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Łuków
Główny blog mateusz0sych.blogi.pl »
Data urodzenia 1998-04-18
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Mateusz_sych

Powłoka graficzna systemu - program komputerowy pełniący rolę pośrednika pomiędzy systemem operacyjnym lub aplikacjami a użytkownikiem, przyjmując jego polecenia i „wyprowadzając” wyniki działania programów. To pośrednictwo nie jest obowiązkowe. Powłoki systemowe możemy podzielić na powłoki tekstowe i powłoki graficzne. Wątek – (...)

Zobacz pełny wpis »
  Adware jest oprogramowaniem rozpowszechnianym za darmo, którego producent otrzymuje wynagrodzenie za wyświetlanie reklam zlecanych przez sponsorów. Mianem adware określa się również rodzaj szkodliwego oprogramowania, które w natrętny sposób wyświetla niepożądane przez odbiorcę reklamy. Freeware – licencj (...)

Zobacz pełny wpis »
Microsoft Office Microsoft Office (w skrócie MSO od Microsoft Office) – pakiet aplikacji biurowych wyprodukowany przez firmę Microsoft. Wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989. Programy składające się na Microsoft Office są przeznaczone do uruchamiania na platformie Microsoft Windows oraz Apple OS X, lecz mogą zostać uruchomione na innych systemach (GNU/Linux, Free (...)

Zobacz pełny wpis »
Główną różnicą jest fakt, że system Windows 10 Pro jest praktycznie rozszerzoną wersją Home i jest przede wszystkim przeznaczony do użytku w firmach. Przyjrzyjmy się jednak bliżej obydwu systemom, tak, abyś mógł wybrać wersję najbardziej dla Ciebie odpowiednią.   Cechy Home Pro Menu Start i kafelki Live tiles Try (...)

Zobacz pełny wpis »
Otwarte oprogramowanie (ang. open source movement, dosł. „ruch otwartych źródeł”) – rodzaj oprogramowania komputerowego, w którym kod źródłowy jest wydawany na podstawie licencji, na mocy której właściciel praw autorskich przyznaje użytkownikom prawa do badania, zmiany i rozpowszechni (...)

Zobacz pełny wpis »
Jądro systemu operacyjnego (ang. kernel) – podstawowa część systemu operacyjnego, która jest odpowiedzialna za wszystkie jego zadania.   Zastosowanie systemów operacyjnych wynika ściśle z ich budowy, a to przeważnie sprowadza się do budowy ich jądra. Tak więc:   jako serwery lub zapory sieciowe  (...)

Zobacz pełny wpis »
1.Użytkownik komputera (dalej: użytkownik) – osoba korzystająca z systemu komputerowego 2.Aplikacja mobilna – ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety. 3.System operacyjny (ang. operating system, skrót OS) – oprogramowan (...)

Zobacz pełny wpis »
Plik - ciąg danych (inaczej zbiór danych) o skończonej długości, posiadający szereg atrybutów i stanowiący dla użytkownika systemu operacyjnego całość. Nazwa pliku nie należy do niego, lecz jest przechowywana w systemie plików. Plik - ciąg danych (inaczej zbiór danych) o skończonej długości, posiadający szereg atrybutów i stanowi (...)

Zobacz pełny wpis »
Ubuntu – kompletna dystrybucja systemu operacyjnego GNU/Linux, przeznaczona głównie do zastosowań biurowych i domowych. Powstała również wersja serwerowa oraz na netbooki. Adobe Photoshop – program graficzny przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej, będący flagowym produktem firmy Adobe Systems. Program jest dostępny na platform (...)

Zobacz pełny wpis »
Prawo autorskie – dyscyplina prawa cywilnego, zespół norm prawnych wchodzących w skład prawa własności intelektualnej, a także ogół praw przysługujących autorowi utworu upoważniających go do decydowania o eksploatacji utworu i czerpaniu z niej korzyści finansowych. Własność intelektualna – zbiorcze określenie grupy monopoli prawnych, obejm (...)

Zobacz pełny wpis »