Mat_300

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Bydgoszcz
Główny blog mod3392llasd.blogi.pl »
Data urodzenia 2007-05-29
Wiek 16 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Mat_300

CZEŚĆ DZIŚ OPISZE KOLEJNĄ ATRAKCJE MIASTA ZABRZE     KOLEJNYM MIEJSCEM WARTYM UWAGI JEST SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA   MIEJSCE TO BĘDZIE SZCZEGÓLNIE INTERESUJĄCE DLA DZIECI. JEDNĄ Z ATRAKCJI JEST TUTAJ PODZIEMNA TRASA WODNA. CZĘŚĆ SZLAKU POKONUJE SIE PIESZO, A PONAD KILOMERT TO SPŁYW LODZIAMI W XIX WIECZNYM ORGINALNYM WYROBISKU. W TRAKCIE WYCIECZKI MOZ (...)

Zobacz pełny wpis »
CIESZĘ SIĘ ŻĘ MOGŁEM PANI BASI MOJEJ WYCHOWITAM WAS BARDZO CIEPŁO POMIMO TYCH CHŁODNYCH DNI.   DZIŚ OSTATNI DZIEŃ PISANIA BLOGA OCENIANEGO PRZEZ MOJA WYCHOWAWCZYNIĘ I NAUCZYCIELA JĘZYKA POLSKIEGO.   PISAŁEM O ATRAKCJACH MIASTA ZABRZE , TAK JAK PISAŁEM URODZIŁEM SIĘ TAM I MOI RODZICE. MIESZKAJĄ TAM MOI DZIADKOWIE I PRABABCIE I CIOCIE DO DNIA DZISIEJSZEGO.   WSZY (...)

Zobacz pełny wpis »
ZABRZE MOJE MIASTO TAKI JEST TYTUŁ BLOGA A TO DLATEGO BO SIE TAM URODZIŁEM.   ZABRZE WYDAJE SIE ŻE TO NUDNE SZARE GÓRNICZE MIASTO , W KTÓRYM NIC NIE MA . WIELE OSÓB KOJZRZY ZABZE TYLKO I WYŁĄCZNIE  ZE ŚLĄSKIM CENTRUM CHORÓB SERCA I SŁYNNYM PRZESZCZEPEM ZBIGNIEWA RELIGII, CHYBA ŻE JESZCZE FANI PIŁKI NOŻNEJ Z KLUBEM SPORTOWYM GÓRNIK (...)

Zobacz pełny wpis »
HEJ   KOLEJNYM MIEJSCEM WARTYM UWAGI JEST ŁAŹNIA ŁAŃCUSZKOWA TO KOLEJNY ZREWITALIZOWANY OBIEKT.   ZABRZANSKA ŁAZNIA ZOSTALA WYBUDOWANA W 1890ROKU I BYŁA PIERWSZYM TEGO TYPU OBIEKTEM NA GÓRNYM ŚLASKU. JESZCZE DO 20.XX WIEKU ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ KOPALNIA NIE POSIADAŁA ŁAŹNI , A GÓRNICY PO ZAKONCZONEJ PRACY WRACALI DO DOMU BRUDNI I DIPIERO BRALI KOMPIEL. (...)

Zobacz pełny wpis »
CZEŚĆ.   KTO OSTATNIO BYL GDZIEŚ W OGRODZIE BOTANICZNYM?   JA POLECAM NAJPIĘKNIEJSZY OGRD BOTANICZNY NA ŚLĄSKU WŁASNIE W ZABRZU.   MIEJSKI OGRÓD BOTANICZNY W ZABRZU ZOSTAL ZAŁOŻONY W CZERWCU 1938ROKU. I JEST ON NAJSTARSZYM NA GÓRNYM ŚLASKU , POSIADA BARDZO BOGATĄ  KOLEKCJĘ  ROŚLIN ZGROMADZONYCH NA POWIERZCHNI 6,4 H.     POD (...)

Zobacz pełny wpis »
WITAM KOLEJNYM CIEKAWYM MIEJSCEM JEST SZYB MACIEJ   SZYB MACIEJ TO ZESPÓŁ OBIEKTÓW DAWNEJ KOPALNI CONCORDIA A PÓŹNIEJ PSTROWSKI W ZABRZU MACIEJOWIE. HISTORIA TYCH OBIEKTÓW Z POCZATKU XX WIEKU POWINNA ZAKOŃCZYC SIE WRAZ Z WYCZERPANIEM ZŁÓŻ WEGLA KAMIENNEGO NA TYM TERENIE . TU JEDNAK W HISTORIE SZYBU ANGAŻUJE SIE DR. ZBIGIEW BARECKI ORAZ P (...)

Zobacz pełny wpis »
WITAM WAS SERDECZNIE TAK JAK PISALEM W CZORAJSZYM BLOGU DZIŚ OPISZE STALOWE DOMY W ZABRZU   STALOWE DOMY TO EWENEMENT NA SKALE EUROPEJSĄ. POWSTALY W LATACH 30-TYCH XX WIEKU W ZABRZAŃSKIEJ HUCIE DONNESMARCKOW BĘDACEJ WÓWCZAS WLASNŚSCIA RODU MAGNATÓW ZIEMSKICH I PRZEMYSLOWYCH .   FUNDAMENTY BUDYNKU ZOSTALY WYKONANE Z CEGLY , A ŚCIANY ZE STALI POŁĄCZONEJ PR (...)

Zobacz pełny wpis »
WITAM   DZIŚ ZABIORE WAS DO MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO W ZABRZU.     MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO TO INSTYTUCJA KULTURY. MUZEUM UTWORZONE W 1981ROKU W ZABRZU, KTÓREGO ORGANIZATRORAMI SĄ GMINA ZABRZE I WOJEWODZTWO SLASKIE. JEST NAJWIEKSZYM W WOJEWODZTWIE SLASKIM CENTRUM TURYSTYKI GORNICZEJ., DYSPONUJACYM CZTEREMA NOWOCZESNYMI I ATRAKCYJNYMI ZE (...)

Zobacz pełny wpis »
CZEŚĆ   WCZORAJ KINO WIĘC MOŻE DZIŚ TEATR   W ZABRZU ZNAJDUJE SIĘ TEATR IM. GUSTAWA MORCINKA UTWOŻONY W 1959ROKU. SIEDZIBA TEATRU JEST ZABYTKOWY BUDYNEK DAWNEGO KASYNA HUTY DONNERSMARCKA W ZNIESIONY W 1901ROKU.     OD POCZĄTKU ODGRYWAŁ WAŻNĄ ROLE W ŻYCIU KULTURALNYM ZABRZA . TEATR MA NA SWOIM KONCIE PONAD 220 PREMIER WŚRÓD KTÓRYCH NAJPOPULA (...)

Zobacz pełny wpis »
CZEŚĆ WSZYSTKIM DZIŚ ZWIEDZAMY KOLEJNE MUZEUM W ZABRZU MUZEUM TECHNIKI WOJSKOWEJ W ZABRZU IM. JERZEGO TADEUSZA WIDUCHOWSKIEGO POWSTAŁO W LISTOPADZIE 2011ROKU W WYNIKU PRZEKSZTAŁCENIA ZW STOWARZYSZENIA MAŁA ARMIA GRUPA ŚLASK DZIAŁAJĄCEGO OD 1995ROKU. W ZBIORACH MUZEUM ZNAJDUJA SIE POJAZDY WOJSKOWE Z OKRESU LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO JSK I Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ. M.IN. CZOŁG (...)

Zobacz pełny wpis »