Magis1961

Profil blogerki.


magis1961

Informacje ogólne

Lokalizacja Pruszków
Główny blog magis.blogi.pl »
Data urodzenia 1961-06-03
Wiek 62 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Magis1961

1 lutego 2021 – poniedziałek Mk 5, 1 – 20   Grzech niszczy i zaciemnia rozum, wprowadza chaos, zniewolenie, brak panowania nad sobą.   Dziękuję, że wyrwałeś mnie z niewoli tego stanu. Uwielbiam Cię za uwolnienie.   Wprowadziłeś ład w moje życie, przywróciłeś radość i wypełniłeś swoim Światłem.   Niech zawsze i wszędzie bę (...)

Zobacz pełny wpis »
25 stycznia 2021 – poniedziałek Mk 16, 15 – 18   Co jest światem, do którego mnie posyłasz?   Według kolejności jaką podpowiada mi myśl, to: Polska, Europa, prześladowani, zbijani, okłamywani, zadręczani, upokarzani, kapłani, osoby konsekrowane, ewangelizujący, bliscy, przyjaciele, dobroczyńcy.   Dziękuję Ci za da (...)

Zobacz pełny wpis »
1 grudnia – wtorek   Łk 10, 21 –24   Prostota i otwartość serca jest kluczem do Twoich tajemnic.   Dla wierzących stoisz na początku a dla fizyka na końcu wszelkich poczynań.   Wiara zaczyna się tam, gdzie oko staje się narządem serca, gdy patrzę na świat Twoim spojrzeniem   A jak Ty patrzysz, Jezu? Jesteś kontemplatykiem. Radujesz (...)

Zobacz pełny wpis »
22 grudnia – wtorek Łk 1, 46 – 56 Nic na własność…. Pragnę tego stanu…. Wszystko niech będzie darem Twoim dla Twojego Kościoła. Proszę o pokorę…, zależność od Ciebie i wdzięczność. Niech dusza moja nieustannie wielbi Ciebie.   23 grudnia – środa Łk 1, 57 – 66 Jan narodził się, aby poprzedzić i głosić Jezusa. Ja też (...)

Zobacz pełny wpis »
10 kwietnia 2021 – Sobota Wielkanocna Mk 16, 9 – 15   Wszystkich kochasz , ale najbardziej grzeszników, pogubionych i nieszczęśliwych.   Największa spośród jawnogrzesznic  – pierwsza w grzechu – stała się pierwszą w głoszeniu Prawdy o Twoim Zmartwychwstaniu. Twoja Łaska ja uzdrowiła, przemieniła i uświęciła. &nb (...)

Zobacz pełny wpis »
20 marca 2021 – sobota J 7, 40 – 53   Na poznanie Ciebie zamyka mnie lenistwo duchowe i pracoholizm. Pragnę ciszy i usłyszenia Twojego głosu a uciekam od tych chwil w pracę, odpoczynek. Ożyw moją wiarę tak, aby Twoje Słowo mogło we mnie zamieszkać i zaowocować Darami i Owocami Ducha  Świętego. Wlewaj Twoje Słowo w mój umysł i serce, aby (...)

Zobacz pełny wpis »
11 lutego  2021 – czwartek Mk 7, 24 – 30   Ty też potrzebujesz ciszy, spokoju, oddalenia na modlitwie, aby odnowić ludzkie siły.   Jednak rezygnujesz z tego czasu, aby rozmawiać z poganka.   Odpowiadasz na jej wiarę.   Czy ja wierzę tak jak ona?   Czy proszę tak natarczywie, jak ona, kiedy potrzebuje pomocy?   Dz (...)

Zobacz pełny wpis »
8 listopada – niedziela   Mt 25, 1 –13   Nie czekam na Oblubieńca. Nie myślę o śmierci, oddalam ten temat. Nie tęsknię za spotkaniem z Panem. Mam Go tutaj chociaż wciąż na moich warunkach.   Obym nie utraciła wiary i wrażliwości w relacji z Panem.   Tak, proszę o wiarę, ale ….. wciąż na moich warunkach.   Obawiam się, że (...)

Zobacz pełny wpis »
1 stycznia 2021 – piątek Łk 2, 16 – 21   Prostota pasterzy: pośpiech w sprawach Bożych, zaufanie, wiara, rozgłaszanie o tym, co widzieli nie zważając na opinię i traktowanie tej Nowiny przez innych.   Pokora przeplata się z odwagą; wiara z poszukiwaniem Prawdy; nadzieja z sytuacją odrzucenia…   Czy pragnę kształtować w sobie (...)

Zobacz pełny wpis »
1 listopada – niedziela   Mt 5, 1 –12   Panie, uciekłam przed Błogosławieństwami. Uciekłam przed kłamliwymi ocenami, pomówieniami, oszczerstwami, plotkami… Uciekłam przed prześladowaniem, niewdzięcznością, nienawiścią….   Jestem tutaj…. Sama z Tobą.   Jeszcze z ludźmi, bo jestem katechetką, ale wciąż chcę (...)

Zobacz pełny wpis »