M.k

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog zycie-psychologia-dla-kazdego.blogi.pl »
Data urodzenia 1995-03-25
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 8 dni temu

Najciekawsze wpisy M.k

Zaburzenia lękowe to bardzo szeroki temat. Według ICD-10 zaburzenia te dzieli się na: 1.Fobie (F40) agorafobia (F.40.0) fobia społeczna (F40.1) fobie specyficzne (F40.2) 2. Inne zaburzenia lękowe (F41) 3. Zespół lęku panicznego (F41.0) 4. Zespół lęku uogólnionego (F41.1) 5. Mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne  (...)

Zobacz pełny wpis »
Histroniczne zaburzenie osobowości nazywane jest inaczej potocznie osobowością histeryczną. Charakteryzuje się pobudliwością, chwiejnością emocjonalną, nadmierną reaktywnością i dramatyzacją własnej osoby, właściwy dla osób pragnących zwracać uwagę innych, uwodzących, niedojrzałych i zależnych. W DSM-III (APA, 1980) zrezygnowano z&n (...)

Zobacz pełny wpis »
Ostatnio natknęłam się na artykuł, w którym pisano że aktywność fizyczna może wyprzeć wizyty u psychologa czy psychoterapeuty oraz farmakoterapie. Czy faktycznie to jest skuteczniejsza metoda, która sama da sobie radę z tym zaburzeniem ? Ja uważam, że nie. Aktywność fizyczna jest tylko jednym z elementów który wspomaga leczenie depresji, al (...)

Zobacz pełny wpis »