Logo22mama

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Głogów
Główny blog drogadoszczescia.blogi.pl »
Data urodzenia 2002-02-02
Wiek 20 lat
Ostatnia aktywność 60 dni temu

Blogi zarządzane przez Logo22mama

Najciekawsze wpisy Logo22mama

Z rodzicami to jest tak, że do pewnego momentu jesteśmy w stanie im wszystko puścić płazem (urok czy przekleństwo naszego dzieciństwa?). Czasem nawet nie zauważamy, jak bardzo bliscy potrafią uszkodzić nasze postrzeganie siebie samych i reszty świata. To nie jest jedna bańka mydlana, która nagle pryska. W moim życiu było ich wiele i dużo czasu mi zajęło pogodzenie się z myśl (...)

Zobacz pełny wpis »
Idee minimalistyczne nie były początkowo moim świadomym wyborem, a bardziej koniecznością. Kiedy rozpoczynałam samodzielne życie, nie miałam oszczędności, a jedynie niewielką kwotę, która mi wpadła do kieszeni właściwie przez przypadek. Szczęśliwy przypadek. Wtedy byłam tak z siebie dumna, że się zdecydowałam na wyprowadzkę, że cieszyło mnie wszystko. Czerwony czajnik elektr (...)

Zobacz pełny wpis »
Jestem DDTR: dorosłym dzieckiem toksycznych rodziców. Późno się zorientowałam, że tak jest. Może dlatego mam to paskudne poczucie straconego czasu. Ale i dumę z siebie, że lepiej swoje życie zmieniać późno niż wcale. Że warto o swoje szczęście zawalczyć, by nawet na chwilę go doświadczyć. Na własnych warunkach.   Trochę mi się udało. Trochę też jest do z (...)

Zobacz pełny wpis »
Brzmi drastycznie, ale przy IO to konieczność. I nie chodzi o dietę niskowęglowodanową (zdziwicie się - ona jest nawet niewskazana przy IO!)... Mowa raczej o białym cukrze, słodyczach i produktach wysokoprzetworzonych (słodzone napoje, często dodatkowo gazowane, słone przekąski, sosy często im towarzyszące, fast foody). I tu kolejne - późne wprawdzie, ale cenne! - odkrycie. (...)

Zobacz pełny wpis »
Jedna z dietetyczek, na której bloga trafiłam przez przypadek, szukając wskazówek na zupełnie inny temat, sprawę metforminy podsumowała bardzo prosto: aplikowanie pacjentowi z IO tego specyfiku zaraz na wstępie leczenia to bandytyzm. Trochę racji ma. Żyjemy w świecie, w którym karmi się nas (nomen omen) przekonaniem, że tabletka na wszystko pomoże. A tymczasem (...)

Zobacz pełny wpis »
Pewnie większość z was, gdy dowiaduje się o IO, słyszy standardowe: trzeba zmienić dietę, więcej się ruszać i zredukować stres. Wiśta wio! Łatwo powiedzieć... Dlaczego? 1. nie ma oficjalnych zaleceń dla insulinoopornych, lekarze bazują na zaleceniach dla cukrzyków, a to nie zawsze ta sama bajka; 2. diabeł tkwi w szczegółach, które dopiero niedawno odkryłam, k (...)

Zobacz pełny wpis »
Świętowanie Dnia Matki od wielu lat jest dla mnie trudnym nie-doświadczaniem. Nawet mnie, dorosłej córce toksycznych rodziców, z oporami przychodzi nie złożyć życzeń czy nie zaznaczyć w jakikolwiek innym sposób, że pamiętam, mimo wszystko... W głębi serca życzę mamie zdrowia, zawsze. Życzę pogody ducha, bo ona bardzo pomaga w pokonywaniu trudności, jakie nam n (...)

Zobacz pełny wpis »
Potem przyszedł wstyd. Bo jak się facetowi na randce przyznać, że się mieszka z rodzicami? Unikałam tematu jak ognia, ale nie zawsze się udawało. Do domu na kawę nie mogłam nikogo zaprosić, bo się zawsze taki gość nadział na moich rodziców. Trudno było znosić uczuciowe wzloty i upadki przy takiej publiczności. Brakowało mi prywatności. I spokoju: nie zosiłam pytań, jak tam n (...)

Zobacz pełny wpis »
Wyprowadzka "na swoje" to nie była pierwsza sprawa, o której mamie nie powiedziałam. Coraz więcej tematów unikałam w rozmowach z nią, nie chcąc wysłuchiwać krytyki i złotych wskazówek na każdy temat. Na decyzję mojego życia złożyło się kilka mniej lub bardziej szczęśliwych okoliczności. Zmieniłam pracę i po roku, gdy umowa została przedłużona, postanowiłam wres (...)

Zobacz pełny wpis »
O tym, że jestem insulinooporna, dowiedziałam się przez przypadek. Urodziłam córkę. Pięknie zrzuciłam wagę do tej sprzed pierwszej ciąży, bo się w szpitalu postanowiłam odżywiać rozsądnie... Potem przyszła depresja poporodowa i zajadanie smutków. Otrząsnęłam się. Zaczęłam dietę. Jedną, drugą... Te sprawdzone lata wcześniej. Ładnie chudłam, potem przybierałam z powrote (...)

Zobacz pełny wpis »