Labomar

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Białystok
Główny blog sprzet-laboratoryjny.blogi.pl »
Data urodzenia 1990-05-02
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność 341 dni temu

Najciekawsze wpisy Labomar

  Alkoholomierz to urządzenie służące do pomiaru zawartości alkoholu w płynach, takich jak wino, piwo czy wódka. Dzięki temu gadżetowi można dokładnie określić procentowy udział alkoholu w badanym płynie, co jest niezbędne przy produkcji oraz kontrolowaniu jakości wyrobów alkoholowych. Alkoholomierze i ich rodzaje Istnieją różne rodzaje alko (...)

Zobacz pełny wpis »
Laboratoria to miejsca, w których często przechowujemy nie tylko drogie i cenne przyrządy, ale również substancje niebezpieczne i łatwopalne. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, warto zainwestować w specjalne szafy ognioodporne, które zminimalizują ryzyko powstania pożaru oraz zabezpieczą przed jego skutkami. W artykule omówimy, na co zwrócić (...)

Zobacz pełny wpis »
Zamrażarki niskotemperaturowe to wysokiej klasy urządzenia o zastosowaniu laboratoryjnym, które służą przede wszystkim do przechowywania produktów biologicznych w bardzo niskich temperaturach. W ten sposób można przechowywać m.in. tkanki czy też komórki, w zależności od potrzeb i zakresu prac danego laboratorium. Zamrażarki niskotemperaturowe - czy (...)

Zobacz pełny wpis »
Wyposażenie laboratorium w niezbędne sprzęty pozwala sprawnie i dokładnie wykonywać swoją pracę. W tym wypadku niezwykle popularny jest miernik pH, dający wiele cennych informacji. Faktem jest, że pH metr do wody jest użytkowany w wielu laboratoriach. Podczas wyboru warto postawić na narzędzie solidne, niezawodne i nowoczesne. Czym cechuje się pH metr laboratoryjny? Co warto wiedzi (...)

Zobacz pełny wpis »
Laboratoria zajmujące się badaniami naukowymi i analizami mikrobiologicznymi muszą mieć na wyposażeniu urządzenia do przechowywania preparatów w niskich temperaturach. Niektóre substancje organiczne wymagają jedynie odpowiedniego schłodzenia, inne muszą być głęboko zamrożone. Do tych celów najbardziej praktyczne są są chłodziarko-zamrażarki, które łączą (...)

Zobacz pełny wpis »