Kurtuazja

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog kurtuazja.blogi.pl »
Data urodzenia 1996-09-13
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 219 dni temu

Najciekawsze wpisy Kurtuazja

  Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez jednego z najpopularniejszych napojów na świecie – kawy. Barokowy kompozytor Jan Sebastian Bach powiedział: Bez mojej porannej kawy byłbym jedynie wysuszonym kawałkiem pieczonego kozła.[3] Samo słowo „kawa” pochodzi prawdopodobnie od nazwy etiopskiego miasta Kaffa lub też od tureckiego okreś (...)

Zobacz pełny wpis »
  W moim przypadku rozpoczynanie czegoś nowego zazwyczaj kończy się tak samo - rezygnacją. Przypomina to problem z postanowieniami noworocznymi. W pierwszym tygodniu idzie nam świetnie, ale później uznajemy, że to był jednak głupi pomysł.   Dlaczego rezygnujemy z postanowień?   Aby wytrwać w postanowieniach, potrzebna jest odpowiednia motywacj (...)

Zobacz pełny wpis »
Drogi Czytelniku,   witam serdecznie na moim blogu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie, choć nie ma jeszcze żadnego materiału, ale na dniach powinien pojawić się pierwszy z nich, gdyż mam już w głowie wiele pomysłów, lecz wymagają one jeszcze drobnego uporządkowania.   Nie jestem pewny, czy powinienem opowiadać o swoich zamiarach, co d (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie dajmy się zwieść prostymi hasłami, grą na emocjach (zwłaszcza lęku) i pragnieniem przynależności do grupy.   Sprawdzajmy zawsze, co znajduje się po drugiej stronie Księżyca.   Miejmy oczy i uszy otwarte, ale nie zapominajmy otworzyć umysłu.   Słuchajmy wszystkich, ale nie słuchajmy się nikogo.   Oni tego nie chcą. (...)

Zobacz pełny wpis »