Najciekawsze wpisy Kuchmistrzprzedmiescia

Ministerstwa nie potrafią sprawdzić, czy działają efektywnie, a nowe wymagania zamiast poprawić realizację celów, zwiększają tylko biurokrację. Prowadzi to do wymiernych opóźnień i strat - wynika z raportu NIK o kontroli zarządczej. Kontrola zarządcza to koncepcja zarządzania, która kładzie nacisk na realizowanie założonych celów i osiąganie konkret (...)

Zobacz pełny wpis »
Zmiany własnościowe, nowy kierunek w stylistyce – na dystansie 100 tys. km sprawdzamy, ile Volvo jest jeszcze w... Volvo V60 D2 Volvo V60, czyli małe lifestylowe kombi z techniką Forda i silnikiem wywodzącym się z francuskiego koncernu PSA. To model, który trudno wpisać w jakieś ogólne ramy i który – jak rzadko – podzielił redakc (...)

Zobacz pełny wpis »
Internecie zadebiutował nowy, interaktywny film reklamowy, który demaskuje „drugą twarz” modelu Civic, zapowiadając debiut rynkowy odmiany Type R, planowany na przyszły rok. Honda słynie z doskonałych rozwiązań technicznych, nowatorskich pomysłów i niezawodności. W najnowszej kampanii ujawnia się jednak inne oblicze marki, ukształtowane przez sportowe d (...)

Zobacz pełny wpis »
Większości z nas szpital kojarzy się z budynkiem położonym w centrum miasta, wyposażonym w liczne sale, bloki operacyjne, gabinety lekarskie i diagnostyczne, laboratoria etc. Jeśli mówimy o wojskowych szpitalach polowych, to najczęściej kojarzą się nam one ze słynnym serialem M.A.S.H., czyli namiotami, w których lekarze dysponując niezbyt zaawansowaną aparaturą med (...)

Zobacz pełny wpis »
Wybór rasy jest jednym z ważniejszych elementów podczas podejmowania decyzji o zakupie psa. Zastanów się dokładnie czego oczekujesz od swego przyszłego towarzysza i co możesz mu dać w zamian. Nie skupiaj się wyłącznie na fakcie, że dana rasa po prostu Ci się podoba - niekoniecznie taki pies będzie przystosowany do Twojego trybu życia. Przy takim podejśc (...)

Zobacz pełny wpis »
Deckard Shaw pragnie dokonać zemsty za śmierć brata Owena, eliminując Toretto i jego ekipę. To była długa droga – od geriatrycznego sensacyjniaka przez bezduszny tasiemiec, po synonim bezpretensjonalnej rozrywki z najwyższej półki. W swoich najgorszych momentach "Szybcy i wściekli 7" są po prostu infantylną fantazją; fotografią podświadomości nastolatka, ś (...)

Zobacz pełny wpis »
Swój cały warsztat od 20 lat nosi na plecach. Jest ostatnim wędrownym ostrzycielem noży w Warszawie. To historia wielkich pieniędzy, kariery, tragicznego końca miłości, śmierci, upadku i 20 tysięcy noży. Grochów, róg ulicy Kinowej i Waszyngtona. Mróz jak cholera, a jego nie ma. - Miał być o 14.00, specjalnie z Białostockiej jechałam - m&oacu (...)

Zobacz pełny wpis »
Polega na unikaniu współżycia w czasie dni uważanych za płodne. W chwili obecnej uważana jedynie za podstawę teoretyczną do stosowania innych metod. Dni płodne wyznaczamy opierając się na następujących założeniach:     jajeczkowanie następuje na 14 dni przed miesiączką z możliwością wystąpienia 2 dni wcześniej lub później.   & (...)

Zobacz pełny wpis »
Ukraińska milicja poszukuje sprawców zamachu na centrum biznesowe Admiralski, gdzie znajduje się biuro partii Samopomoc mera Lwowa Andrija Sadowego. W jego szeregach jest wielu dowódców batalionów ochotniczych i żołnierzy walczących z separatystami w Donbasie. W Odessie do wybuchów dochodzi coraz częściej. Eksperci ostrzegają przed kolejnymi pr (...)

Zobacz pełny wpis »
 Żołnierze ukraińscy musieli odpowiadać ogniem, by nie dać się pozabijać. Jeśli chcieli się wycofać z tego rejonu, musieli się zabezpieczyć poprzez stworzenie bezpiecznego korytarza. Strona separatystów uznała, że w tym układzie (porozumieniu z Minska - red.) była mowa o przerwaniu ognia na linii frontu. A oni uważali, że to nie jest linia frontu, a kocioł bądź worek (...)

Zobacz pełny wpis »