Ksiegarski

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Białystok
Główny blog oswiecony.blogi.pl »
Data urodzenia 1962-03-18
Wiek 61 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Ksiegarski

Współczesne dzieci bardzo często mają duże problemy z tak zwaną grafomotoryką. Uczniowie coraz mniej piszą ręcznie, częściej korzystają z komputerów. To właśnie przez to ich umiejętności motoryczne są mało usprawnione na co dzień. Przejawia się to trudnościami na przykład w czytelnym pisaniu, problemami w trzymaniu się linii w zeszytach, ale też w rysowaniu czy koloro (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzisiaj coraz więcej mówi się o bajkoterapii jako dającej naprawdę bardzo dobre efekty. Czym jednak w ogóle jest bajkoterapia? W czym pomaga ona dzieciom?  Bajkoterapia dla dzieci   Często zapewne wielu rodziców zauważa, że coś z dzieckiem dzieje się nie tak, jak powinno, że jakaś sytuacja jest chyba dla niego za trudna. Jako dorośli jednak mamy (...)

Zobacz pełny wpis »
Muzykoterapia towarzyszyła ludzkości już od zarania dziejów. Od zawsze pomagała ludziom w trudnych chwilach, motywowała, uspokajała. Słowem - muzyka bardzo mocno oddziałuje na nasze emocje. Wykorzystano to właśnie w muzykoterapii, czyli generalnie terapii poprzez muzykę.  Kilka słów o muzykoterapii   Zanim jeszcze przejdziemy do opisywania zalet muzykot (...)

Zobacz pełny wpis »
Komunikacja alternatywna daje wielu ludziom szansę na wyrażenie swoich myśli, uczuć, czy po prostu na komunikację z drugim człowiekiem. Czym charakteryzuje się taki typ komunikacji? Dla kogo dokładniej jest przeznaczony? Jakie metody możemy wyróżnić? Dla kogo przeznaczona jest komunikacja alternatywna?    Zacznijmy od tego, kto w ogóle korzysta z takiej (...)

Zobacz pełny wpis »