Krolowalez

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Polska
Główny blog wprawoniewlewo.blogi.pl »
Data urodzenia 1994-01-08
Wiek 25 lat
Ostatnia aktywność 292 dni temu

Najciekawsze wpisy Krolowalez

Dzień dobry cześć I czołem :) Rozpoczynam właśnie moją pracę zaliczeniową w formie bloga. Chcę jednak urozmaicać teksty prawnicze, którę między innymi będę tu wrzucać. Nie ukrywam, ze mam ambicje zdobyć sławę i karierę (pięniądze mogą być nie muszą) niczym Jessica Mercedes. Nie nie jestem z Poznania, ale bloga piszę w Poznaniu. Także zaczynają (...)

Zobacz pełny wpis »
Prawo morskie – prawo wewnętrzne państwa regulujące stosunki prawne związane z żeglugą morską i korzystaniem z morza. Innymi słowy jest to prawo praktyki obrotu morskiego danego państwa, w odróżnieniu od prawa morza stanowiącego dział prawa międzynarodowego. Kodeks morski – polska ustawa (z dnia 18 września 2001) regulująca stosunki prawne zwią (...)

Zobacz pełny wpis »
O co chodzi? Czym jest tak piękna inicjatywa, któą stworzył Jerzy Owsiak z punktu widzenia prawnego?? Działalność fundacji reguluje ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (tekst jedn.: Dz. U. z 1991 r., Nr 46, poz. 203 z późn. zm., dalej „ustawa”), która nie zawiera bezpośredniej definicji „fundacji” i stanowi jedynie, (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak zorganizować imprezę masową ? Co to jest impreza masowa? Co na to wszystko nasze prawo?? Przez imprezę masową rozumieć należy imprezę masową artystyczną – rozrywkową ( m.in. koncerty, festyny, kabarety, pokazy, zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach umożliwiających uzyskanie obrazu o przekątnej przekracza (...)

Zobacz pełny wpis »
RODO!No cóż muszę przypsieszyć tempo dodawania postów, ponieważ termin oddania bloga to 26 stycznia ;). No więc postaram się wam unaocznić czym jest RODO. Nie ukrywam, że będę posiłkować się wikipedią. Cóż to takiego ciekawego jest? Ogólne rozporządzenie o ochronie danych, inaczej rozporządzenie o ochronie danych osobowych, RODO (ang. (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak już mówiłam parę razy muszę poruszyć tematy prawnicze z roku 2016-2019. No to tak. Uchodźcy. Temat rzeka. Jednak nie uważam się za kompetentną osobę, żeby poruszać i komentować sprawy "przyjmowania" uchodźców. Skupię się jednak na tym, czym jest azyl? Kto ma u nas w Polsce prawo do Azylu? I gdzie to wszystko jest napisane, żeby wrzucić trochę (...)

Zobacz pełny wpis »