Kosula

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Grójec
Główny blog kominkowo.blogi.pl »
Data urodzenia 1985-05-26
Wiek 39 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Kosula

Warto wybierać produkty z dłuższą gwarancją. Z jednej strony jest to potwierdzenie ze strony producenta zaufania do swoich własnych wyrobów, a co za tym idzie poniekąd potwierdzenie także ich jakości. Z drugiej strony jest to większy spokój dla użytkownika - świadomość dłuższej gwarancji pozwala nam spokojniej spać. W przypadku wkładów kominkowych normą (...)

Zobacz pełny wpis »
Wybór konkretnego wkładu kominkowego nie jest łatwy ponieważ na rynku jest wiele modeli tych urządzeń. Aby ułatwić wybór osobom szukającym wkładu przedstawię ciekawe różnorodne modele wkładów kominkowych, które będą pasowały do wielu aranżacji. Poniżej przygotowana przeze mnie lista ciekawych wkładów kominkowych zarówno stalow (...)

Zobacz pełny wpis »
Aby wybrać dobry wkład kominkowy do planowanego kominka trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. W szczególności należy zwrócić uwagę na takie elementy jak: kształt i wymiary wkładu materiał (stal lub żeliwo) kształt i wymiary szyby moc grzewczą (średnio 1kW starcza na ogrzanie 10m2 powierzchni) sprawność pod (...)

Zobacz pełny wpis »
Kominek to wspaniała ozdoba i dekoracja, która doda charakteru i orygonalności każdemu pomieszczeniu. Styl kominka powinien być dobrany do reszty pomieszczenia tak by ładnie komponował się z resztą aranżacji w pomieszczeniu. Postawienie kominka wymaga elementarnej wiedzy teoretycznej aby wiedzieć jakie funkcje będzie pełnił. Kominek może mieć funkcje estetyczne i grzewcze (...)

Zobacz pełny wpis »
Sercem kominka jest wkład kominkowy. Obecnie nie buduje się już kominków bez wkładów ponieważ jest to strata wydajności i energii. Kominek bez wkładu kominkowego ma sprawność rzędu 20%, co oznacza, że aż 80% energii ucieka do komina! Sprawność dla kominków z wkładami kominkowymi wynosi w zależności od danego wkładu od 60 do nawet 90%! Dla przykładu sprawność (...)

Zobacz pełny wpis »
Eksploatując kominek nie można zapominać o bardzo istotnych elementach takich jak serwisowanie wkładu kominkowego i dbanie o kominek. Przede wszystkim wkład kominkowy musi  być zamontowany zgodnie z instrukcją obsługi dane producenta. Z jednej strony zapewni to bezpieczną i sprawną pracę urządzenia z drugiej strony gwarancja będzie ważna i nie będzie ryzyka jej utraty. (...)

Zobacz pełny wpis »