Kordelas75

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gdansk
Główny blog kordelas75.blogi.pl »
Data urodzenia 1975-01-21
Wiek 47 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Kordelas75

Cześć, dzisiaj cokolwiek o artykułach ściernych. W dowolnych, nie ma znaczenia czy tarcze do przecinania czy szlifowania, ściernice płaskie czy kształtowe, płótna ścierne, gąbki, osełki, czy ściernice trzpieniowe, istotnymi komponentami nadającymi im cech użytecznych są różnorodnego rodzaju materiały ścierne (elektrokorundy i węgliki krzemu), z różną wie (...)

Zobacz pełny wpis »
Wypiekanie chleba w domu zupełnie nie jest trudne wystarczy tylko nieco wiedzy i można sobie fundnąć smakowite zdrowe bochenki bez E- konserwantów, polepszaczy, ulepszaczy i innych toksycznych trutek wsypywanych do chlebków, kupowanych w marketach. Domowy chleb napełni dom cudownym zapachem, będzie przez długi okres przydatny do jedzenia, ( aczkolwiek muszę uczciwi (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzień dobry, dzisiaj temat: Ochrona dróg oddechowych przed pyłami, dymami i mgłami toksycznymi.    Na przykładzie wyboru ochrony dróg oddechowych do zagrożeń aerozolami toksycznymi, opisane są tematy wynikające z braku spójnego układu postępowania w takiej sytuacji. Przedstawiona jest sugestia analizy "wskaźnika ochronności" jako (...)

Zobacz pełny wpis »
Kłaniam się Najważniejszym elektronarzędziem w warsztacie jest ręczna wiertarka. Przygotowując się do zakupu winnyśmy odpowiedzieć sobie na zapytanie, do czego będziemy to narzędzie używać i jak często. Istotnym kryterium jest również cena. Na ogół utarło się, że wiertarki ręczne dzieli sie na profesjonalne i hobbystyczne, jest to poprawny podział, ale nie do k (...)

Zobacz pełny wpis »
Witam  Teraz trochę o technologii wytwarzania segmentów diamentowych i o sposobie scalania ich z dyskiem, tarczą lub wiertłem. Obecnie istnieją dwa sposoby mocowania diamentów na narzędziach. Pierwsza metoda tańsza to instalowanie ziaren diamentowych bezpośrednio na krążku lub wiertle. Taka metoda dostarcza produkt tani do użycia amatorskiego lub ręczn (...)

Zobacz pełny wpis »
Czołem Dzisiaj temat filtr biologiczny do basenu w ogrodzie. Długo się zbierałem z opisaniem tego tematu. Powód był jeden, po pierwsze musiałem skonstruować samoczynny filtr, zainstalować go i poczekać na wynik. Bo nie sztuką jest coś zrobić, sztuką jest by to coś zadziałało i spełniło swoją rolę. Ale od początku. Od 8 lat latem rozkładamy basen ogrodowy. Basen jest dość (...)

Zobacz pełny wpis »
Nanotechnologia jest stosunkowo młodą dziedziną nauki zajmującą się tworzeniem i badaniem właściwości struktur o wymiarach nanometrycznych.  Rozwija się niesłychanie intensywnie i nie mamy pojęcia jak w przyszłości zmieni nasz świat i środowisko.   Prędzej czy później każdy z nas zetknie się z tą pionierską dziedziną nauki. To, co o niej wiemy to jedynie (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzień dobry Charakterystyka oznaczeń klasy zabezpieczenia kas i sejfów. W poniższym artykule postaram się wyjaśnić co one oznaczają. Albo czego nie oznaczają, chodź dla potencjalnych właścicieli były by one nad wyraz istotne.   Sejfy to inaczej stalowe skrzynie, szafy służące do składowania wartościowych rzeczy i zabezpieczające przed ogniem i włamani (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzień dobry W dzisiejszym artykule nie będzie moim zamiarem straszenie Państwa. Lecz opisanie jak proste rozwiązanie techniczne, jakim jest detektor gazu czadu, może zapobiec tragedii. Analizując statystyki straży pożarnej możemy się przekonać, że kwestia czadu w lokach, zwłaszcza w sezonie grzewczym jest bardzo poważny. Informacje mówią o ofiarach śmiertelnych cz (...)

Zobacz pełny wpis »
W technice łączenia metali mamy dwa rodzaje lutowania twarde i miękkie. Lutowanie to inaczej sposób spajania stopów z wykorzystaniem spoiwa, które ma niższą temperaturę topnienia, niż elementy łączone. Czyli nie są topione jak to ma miejsce podczas spawania. Z lutowaniem miękkim mamy do czynienia wtedy kiedy spoiwo ma temperaturę topnienia niższą niż 400 stop (...)

Zobacz pełny wpis »