Konszu

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Bytom
Główny blog metody-uczenia.blogi.pl »
Data urodzenia 1993-12-31
Wiek 31 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Konszu

Cześć Wszystkim! W dniu dzisiejszym chcę podzielić się z Wami techniką ŁMS-łańcuchowa, czyli metodą skojarzeń. Podobnie do wszystkich metod, ta polega na wykorzystaniu kreatywności, pomysłowości i wyobraźni. Tworząc żywe,ruchome i kolorowe obrazy zapamiętujemy potrzebne informacje bardzo skutecznie. Z jednego obrazu budujemy jedno ogniowo łańcucha, umieszczamy w nim element spajaj (...)

Zobacz pełny wpis »
Mapy myśli to sposób notowania, który ułatwia zapamiętanie robionych zapisków. To doskonały sposób dla osób pracujących, ale przede wszystkim dla uczących się studentów – spisane w ten sposób najważniejsze fakty, zapadną w pamięć. Czym są mapy myśli i jak pomagają w nauce?     Mapy myśli jako sposób n (...)

Zobacz pełny wpis »
Cześć,   Kolejną metodą, która pomaga w efektywnym uczeniu się jest muzyka. Mianowicie jest to użycie muzyki w celu efektywniejszego uczenia się. Szczególną uwagę należy zwrócić na muzykę klasyczną, głównie barokową, wg dr Alfreda Tomatis'a, który prowadził badania nad "efektem Mozarta" czyli wpływem muzyki na myślenie.   Dlaczego (...)

Zobacz pełny wpis »
Z okazji Nowego Roku dodam jeszcze jeden wpis o kolejnej wartej uwagi metodzie - technika słów zastępczych.   Moim zdaniem bardzo rozwija wyobraźnię i jest najzwyczajniej w świecie ciekawa. Więc na czym ona polega?  Zamieniamy słowa kluczowe za pomocą słów zastępczych w piękne, kolorowe obrazy. Pewnie się zastanawiacie w jaki sposób.   (...)

Zobacz pełny wpis »
Myślę, że to dobry czas aby podsumować moje dotychczasowe uczenie się podanymi przez ze mnie metodami.   Moim celem było spisanie metod, które moim zdaniem pomagają w efektywnym uczeniu się, jak i tworzeniu prac projektowych.   Muzyka - Zdecydowanie pozwala mi się wyciszyć i się uspokoić. Dzięki słuchaniu muzyki jestes w stanie się skupić na uczeniu się, czy te (...)

Zobacz pełny wpis »