Konszu

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Bytom
Główny blog metody-uczenia.blogi.pl »
Data urodzenia 1993-12-31
Wiek 29 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Konszu

Cześć Wszystkim! W dniu dzisiejszym chcę podzielić się z Wami techniką ŁMS-łańcuchowa, czyli metodą skojarzeń. Podobnie do wszystkich metod, ta polega na wykorzystaniu kreatywności, pomysłowości i wyobraźni. Tworząc żywe,ruchome i kolorowe obrazy zapamiętujemy potrzebne informacje bardzo skutecznie. Z jednego obrazu budujemy jedno ogniowo łańcucha, umieszczamy (...)

Zobacz pełny wpis »
Mapy myśli to sposób notowania, który ułatwia zapamiętanie robionych zapisków. To doskonały sposób dla osób pracujących, ale przede wszystkim dla uczących się studentów – spisane w ten sposób najważniejsze fakty, zapadną w pamięć. Czym są mapy myśli i jak pomagają w nauce?     Mapy myśli jako (...)

Zobacz pełny wpis »
Cześć,   Kolejną metodą, która pomaga w efektywnym uczeniu się jest muzyka. Mianowicie jest to użycie muzyki w celu efektywniejszego uczenia się. Szczególną uwagę należy zwrócić na muzykę klasyczną, głównie barokową, wg dr Alfreda Tomatis'a, który prowadził badania nad "efektem Mozarta" czyli wpływem muzyki na myślenie. & (...)

Zobacz pełny wpis »
Z okazji Nowego Roku dodam jeszcze jeden wpis o kolejnej wartej uwagi metodzie - technika słów zastępczych.   Moim zdaniem bardzo rozwija wyobraźnię i jest najzwyczajniej w świecie ciekawa. Więc na czym ona polega?  Zamieniamy słowa kluczowe za pomocą słów zastępczych w piękne, kolorowe obrazy. Pewnie się zastanawiacie w jaki sposó (...)

Zobacz pełny wpis »
Myślę, że to dobry czas aby podsumować moje dotychczasowe uczenie się podanymi przez ze mnie metodami.   Moim celem było spisanie metod, które moim zdaniem pomagają w efektywnym uczeniu się, jak i tworzeniu prac projektowych.   Muzyka - Zdecydowanie pozwala mi się wyciszyć i się uspokoić. Dzięki słuchaniu muzyki jestes w stanie się skupić na ucz (...)

Zobacz pełny wpis »