Konsultant

Profil blogera.


konsultant

Informacje ogólne

Lokalizacja Myślenice
Główny blog uslugi-ksiegowe.blogi.pl »
Strona WWW http://uslugi-ksiegowe.blogi.pl
Data urodzenia 1986-07-09
Wiek 35 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Konsultant

Fuzja to termin używany w wielu dziedzinach życia. W tym wpisie jednak zajmę się fuzją przedsiębiorstw - terminem używanym w ekonomii. Proces ten polega na łączeniu się dwóch lub więcej przedsiębiorstw i ich przejmowaniu się tak, by powstał jeden nowy podmiot. Wyróżniamy 3 rodzaje fuzji: - fuzję poziomą (horyzontalną), - fuzję piono (...)

Zobacz pełny wpis »
  Coraz częściej przedsiębiorcy sięgają po rozwiązanie jakim jest outsourcing księgowy. Polega on na zleceniu firmie zewnętrznej całościowej obsługi firmy w zakresie prowadzenia księgowości. Firma pozyskuje kompleksową obsługę a kierownictwo jednostki może zająć się prowadzeniem podstawowych segmentów działalności. Decyduj (...)

Zobacz pełny wpis »
Księgowość w firmie może być prowadzona przez różne podmioty. W 2014 roku pojawiła się deregulacja ustawy o rachunkowości w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowego.   Obecnie czynności z zakresu księgowości mogą być wykonywane przez każdy podmiot gospodarczy, który: ⇒ posiada pełną zdolność do czynno (...)

Zobacz pełny wpis »
  Pełna rachunkowość to część systemu rachunkowości stosowanego w danej jednostce gospodarczej. Składa się na nią szereg czynności i obowiązków księgowych.   Podmioty gospodarcze zobowiązane są do:   - ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń gospodarczych w sposób chronologiczny i systematyczny na podstawie dowod& (...)

Zobacz pełny wpis »
  Księgowość w firmie może być prowadzona: •  samodzielnie przez przedsiębiorcę, •  przez biuro rachunkowego, •  przez zatrudnionego księgowego.   Pełną odpowiedzialność za jej prowadzenie ponosi kierownik jednostki, który zobowiązany jest do zadbania o należyte wykonanie zadań z zakresu k (...)

Zobacz pełny wpis »
Jesteś przedsiębiorcą? Planujesz założyć własną działalność gospodarczą? W tym poście nie będzie to istotne, gdyż poruszę kwestię, które dotyczyć będą obydwu z tych grup. Są kwestię, o których musi pamiętać zarówno osoba planująca założenie działalności, jak i ta, która podjęła się tego już jakiś czas temu. Zatem do s (...)

Zobacz pełny wpis »
  Powierzenie księgowości firmy biurowi rachunkowemu to rozwiązanie, na które decyduje się wielu przedsiębiorców. Po zmianie ustawy, która wprowadziła deregulacje w zakresie usługowego prowadzenie ksiąg rachunkowych wiele podmiotów może zajmować się księgowością firmy wystarczy posiadać pełną zdolność do czynności pra (...)

Zobacz pełny wpis »
Problem prowadzenia w firmie księgowości dotyczy wszystkich podmiotów, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Wszystko zależy od formy prowadzonej działalności i odpowiednich regulacji prawnych, które mogą narzucić wybór określonego rozwiązania.   Kiedy jednak przedsiębiorcy mają swobodę wyboru księgowość firmy (...)

Zobacz pełny wpis »
Uproszczona księgowość to forma prowadzenie księgowości, która umożliwia przedsiębiorcy dokonanie wyboru. Wybór jest jednak bardzo ograniczony ze względu na ograniczenia prawne, które wydzielają przedsiębiorcy parametry zależne od rodzaju i rozmiaru prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników, itp.   Wyr&o (...)

Zobacz pełny wpis »
Każdy z Nas kiedyś spotkał się z określeniem „ księgowość ”, szczególnie przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Obowiązek prowadzenia księgowości sprawia przedsiębiorcom wiele problemów, zwłaszcza gdy w grę wchodzi obowiązek pełnej księgowości.   Księgowość stanowi część składową (...)

Zobacz pełny wpis »