Konradpistol

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kraków
Główny blog szkodliwyplastik.blogi.pl »
Data urodzenia 1979-10-10
Wiek 44 lat
Ostatnia aktywność 28 dni temu

Najciekawsze wpisy Konradpistol

Stowarzyszenie Europejskich Producentów Stali do Opakowań ( APEAL ) podaje do wiadomości, że wskaźnik recyklingu opakowań stalowych w Europie osiągnął w 2020 r. 85,5%, co oznacza wzrost dziesiąty rok z rzędu. Według APEAL wskaźnik recyklingu opakowań stalowych wzrósł o 1,5% w porównaniu z danymi z 2019 r., co daje wynik, który określa jako „na (...)

Zobacz pełny wpis »
Logo recyklingu widzimy prawie na wszystkich produktach wokół. Tworzywa sztuczne, pojemniki na żywność i napoje, opakowania. Wychodzimy z założenia, że produkty te są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, a zatem są przyjazne dla środowiska. Ale co właściwie oznacza recykling?     Dlaczego recykling plastiku jest tak ważny? W świecie, w kt&o (...)

Zobacz pełny wpis »
1. Tylko 9% wszystkich wyprodukowanych tworzyw sztucznych jest poddawanych recyklingowi Według raportu Guardiana, od lat pięćdziesiątych wyprodukowano około 8,3 miliarda ton plastiku — co odpowiada wadze ponad 800 000 wież Eiffla. Pomimo tego i faktu, że plastik jest nadal produkowany każdego roku, UNEP informuje, że tylko 9% wszystkich plastików jest poddawanych re (...)

Zobacz pełny wpis »
  Tworzywa sztuczne stanowią poważne zagrożenie dla planety i większości form życia na niej. Wiedza na temat szkodliwości odpadów z tworzyw sztucznych oraz obecności szkodliwych chemikaliów w tych materiałach jest już szeroko rozpowszechniona. Ostatnie analizy Minderoo ujawnia pełny wpływ tych zagrożeń na ludzi i środowisko. Komisja Minderoo-Monako ds. Tworzyw S (...)

Zobacz pełny wpis »
Grupy ekologiczne były w zeszłym tygodniu w sądzie w Ottawie, aby wesprzeć wysiłki rządu Trudeau, aby odeprzeć kierowany przez przemysł nacisk na obalenie oznaczenia tworzyw sztucznych jako „toksycznych”. Tworzywa sztuczne zostały uznane za "toksyczne" na mocy kanadyjskiej ustawy o ochronie środowiska (CEPA). Obecnie producenci plastików podali rząd Kanady do s (...)

Zobacz pełny wpis »
Diety pudełkowe oraz posiłki z dostawą do domu zapewniają konsumentom relaks poza kuchnią, ciepłe posiłki z lokalnej restauracji i… kilka plastikowych pojemników jednorazowego użytku... Tak zatruwa się naszą planetę...     Ale czy osoby korzystające z takiej formy diety zdają sobie sprawę z tego, czy te plastikowe pojemniki na wynos są bezpieczne? Plast (...)

Zobacz pełny wpis »
Podczas 26 Europejskiego Tygodnia Gastroentrologicznego (UEG) w Wiedniu naukowcy poinformowali o kolejnym odkryciu godzącym w producentów plastikowych opakowań. Mikroplastik można znaleźć w stolcu ludzi z całego świata. Skąd się tam wziął? Ludzie zjadają go wraz z rybami i owocami morza – to nie powinno dziwić nikogo, kto siedzi w temacie zanieczyszczeń mórz i o (...)

Zobacz pełny wpis »
Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi w Indiach, wyniki pokazują, że połowa produktów do mycia twarzy oraz 67 % peelingów do twarzy zawiera mikroplastik. W jaki sposób są one używane w tych produktach do higieny osobistej? Dlaczego jest to składnik, z którego korzysta większość marek? Jeśli uważnie przeczytasz etykiety swoich ulubionych p (...)

Zobacz pełny wpis »
Woda butelkowana to często ta sama woda, która leje się z kranu Ponad jedna czwarta wody butelkowanej to zwykła woda z kranu! W październiku 2007 r. w Stanach Zjednoczonych firma Pepsi została zmuszona do przyznania się do prawdy — teraz musi oznaczać swoje butelki Aquafina jako „woda z kranu z publicznego źródła wody”. Dlaczego w Polsce takie rzecz (...)

Zobacz pełny wpis »
W kwietniu 2023 roku opublikowano pięć badań, które oceniły potencjalny wpływ mikro- i nanoplastików na zdrowie ludzi oraz źródła narażenia. Jednym z tych badań było to opublikowane w czasopiśmie "Scientific Reports" artykuł z 17 kwietnia 2023 r. autorstwa Jun Hyung Park, z Uniwersytetu Chung-Ang w Seulu w Korei oraz jego współpracowników. (...)

Zobacz pełny wpis »