Konradextreme

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Kraków
Główny blog extreme-fishing.blogi.pl »
Data urodzenia 1979-10-10
Wiek 45 lat
Ostatnia aktywność 25 dni temu

Najciekawsze wpisy Konradextreme

Tytułem wstępu. Chciałem napisać ten artykuł już od dość dawna. Lubię kołowrotki spinningowe, ich mechanikę, pracę, konstrukcję. Miałem ich w życiu naprawdę już grubo ponad setkę. Wiem, które ich cechy w konstrukcjach są ważne, by dobrze służyły spinningiście. Miałem (i nadal mam!) kilka klasyków sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Zawężając do samych kołowrotk&o (...)

Zobacz pełny wpis »
„Kij kijowi nierówny” - i nie chodzi tylko o długość fizyczną wędki spinningowej. Kije spinningowe mogą być bardzo zróżnicowane pod wieloma względami. Są lekkie, ciężkie, długie, krótkie, miękkie, sztywne itd. Większość z nich ma swoje konkretne zastosowanie. Dlatego trudno mówić o tym, że któraś z wędek jest uniwersalna. O „uniw (...)

Zobacz pełny wpis »
Sum europejski, pomimo iż jest największym drapieżnikiem żyjącym w naszych wodach, znacznie różni się od reszty mięsożernych ryb. Nie chodzi tutaj tylko o jego wygląd. Bardziej przypomina wielką kijankę niż rybę, podczas gdy np. szczupaki, sandacze i łososiowate wyglądają zdecydowanie bardziej jak... ryby. Sum jest w porównaniu do ww. gatunków sporym indywidua (...)

Zobacz pełny wpis »
Jaki powinien być kołowrotek spinningowy? Jakie kryteria powinien spełniać? I czym powinien się kierować konsument (czyli wędkarz spinningista) chcący go zakupić? Producenci już od dawien dawna „piorą mózgi” wędkarzy nobilitowaniem swoich produktów opisując je jako ósmy cud świata. Często w reklamach, bądź opisach producentów wypisuje się rze (...)

Zobacz pełny wpis »
Głowacica (Hucho hucho) Ryba - legenda. Łowców głowacic jest w Polsce sporo, za to tych, którym się udało złowić "głowatkę" tylko nieliczna garstka. Jednak ryba ta wywołuje tak wielkie emocje, że wciąż przybywa fanów jej połowu. W Polsce głowacica występuje w: Popradzie, Dunajcu, Sanie, Rabie, Skawie, Sole, Nysie Kłodzkiej, Bobrze, Gwdzie i w czorsztyńskim zbi (...)

Zobacz pełny wpis »
Okoń jest nazywany przez wędkarzy „drapieżnikiem całorocznym”. Obecnie to właśnie on, a nie szczupak, dzierży miano „najbardziej spinningowej ryby w Polsce”. Obecnie „na szczupaka” jeździ coraz mniej wędkarzy. Jest go po prostu coraz mniej. Okoni natomiast nie brakuje w zasadzie nigdzie. Wędkarz znający się nieco na technikach połowu i „czy (...)

Zobacz pełny wpis »
Jerkowanie to spolszczenie od nazwy "jerking" - czyli techniki prowadzenia przynęt ruchem niejednostajnym. "Jjerking" w wolnym tłumaczeniu oznacza szarpanie albo podszarpywanie - stąd właśnie nazwa tej techniki. Przyjęło się, że jerkowanie to technika prowadzenia jerków - czyli różnego rodzaju woblerów (ze sterem i bez). I że technika ta pochodzi z USA, gdzi (...)

Zobacz pełny wpis »
Termin „przebłyszczenie” powstał wśród wędkarskiej braci już dość dawno temu. Pierwotnie oznaczał brak reakcji ryb drapieżnych na błystki (stąd prawdopodobnie nazwa „przebłyszczenie”). Wiązano to z instynktem samozachowawczym ryb. Osobnik, który już raz boleśnie został potraktowany przez błystkę, zapamiętywał ją jako zagrożenie i unikał kolejny (...)

Zobacz pełny wpis »
Słowo "jerk" jest bez wątpienia rzeczownikiem, z jęz. angielskiego "drgawka", "szarpnięcie". I te właśnie dwa słowa definiują czym jest jerk jako przynęta. Prowadzi się go przede wszystkim szarpnięciami, wprowadzając w drgawki. Stąd nazwa tego typu przynęt. Jerki są najczęściej wykonane z plastiku, drewna, albo (co najprostsze w masowej produkcji) - z pianki. Niekiedy nie posiadają (...)

Zobacz pełny wpis »
Bardzo proszę Wszystkich o udostępnianie! ŁOWISKO DOLINA BĘDKOWSKA - SZCZOCZARZ poszukuje wsparcia przy pomocy na rzecz uchodźców. Potrzebne są zamrażarki duże – przyjmiemy każdą ilość. Codziennie jesteśmy wspierani produktami spożywczymi. Musimy je również mrozić, by w momentach niższych dostaw, mieć możliwość przyrządzić je w trybie natychmiastowym, gdyż dos (...)

Zobacz pełny wpis »