Koledowo

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Tuczno
Główny blog koledy.blogi.pl »
Data urodzenia 1987-12-11
Wiek 34 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Koledowo

1 Nad Betlejem gwiazdka pulchna i odświętna już umyła w chmurkach rączki i oczęta. Żeby tam w żłóbeczku malec jak okruszek spojrzał na nią pierwszy jak na bratnią duszę. Refren: No a ten aniołek najładniejszy biegnie sam w ubranku swym najbielszym. Biegnie w dół, rozchmurza ciemne chmury. Nie chce już na święta patrzeć z gó (...)

Zobacz pełny wpis »
  1Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem, Nad dzieciątka snem.   2Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie od swych trzód Biegną wielce zadziwieni Za anielskim głosem pieni Gdzie się spełnił cud, Gdzie się spełnił cud.   3Cicha noc, (...)

Zobacz pełny wpis »
1 Gore gwiazda Jezusowi w obłoku, w obłoku, Józef z Panną asystują przy boku, przy boku: Refren: Hejże ino dyna dyna, narodził się Bóg dziecina w Betlejem, Betlejem. Hejże ino dyna dyna, narodził się Bóg dziecina w Betlejem, Betlejem. 2 Wół i osioł w parze służą przy żłobie, przy żłobie, Huczą, buczą delikatnej osobie, osob (...)

Zobacz pełny wpis »
  1 Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony! Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony! Wzgardzony okryty chwałą, śmiertelny Król nad wiekami, a Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami! 2 Cóż masz, niebo, nad ziemiany? Bóg porzucił szczęście twoje; wszedł między lud ukochany dz (...)

Zobacz pełny wpis »
1 Jakaś światłość nad Betlejem się rozchodzi, w środku nocy przerażony świat się budzi. Dzisiaj Chrystus tutaj właśnie się narodził do nas przyszedł, bo ukochał wszystkich ludzi. Refren: Teraz śpij Dziecino mała, Teraz śpij Dziecino miła. Ziemia bogactw Ci nie dała, Bo bez Ciebie biedną była.   2 Już pasterze, prości ludzie, biegną z dala, (...)

Zobacz pełny wpis »
1 Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi. Czym prędzej się wybierajcie, Do Betlejem pośpieszajcie, Przywitać Pana. 2 Poszli, znaleźli Dzieciątko w żłobie, Z wszystkimi znaki danymi sobie. Jako Bogu cześć Mu dali, A witając zawołali, Z wielkiej radości. 3 Ach, witaj Zbawco z dawna żądany, Cztery tys (...)

Zobacz pełny wpis »
1 Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki. Powitajmy maleńkiego i Panienkę Matkę jego. 2 Witaj Jezu ukochany, od Patryarchów czekany. Od Proroków ogłoszony, od narodów upragniony. 3 Witaj dziecineczko w żłobie, wyznajemy Boga w tobie. Coś się narodził tej nocy, byś nas wyrwał z czarta mocy. 4 Witaj Jezu nam zjawiony, (...)

Zobacz pełny wpis »
  1 W dzień Bożego narodzenia, Radość wszystkiego stworzenia. Ptaszki do szopy zlatują, Jezusowi przyśpiewują, Przyśpiewują. 2 Słowik zaczyna dyszkantem, Szczygieł mu dobiera altem. Szpak tenorem krzyknie czasem, A gołąbek gruchnie basem, Gruchnie basem. 3 Wróbel ptaszek nieboraczek, Uziąbłszy śpiewa jak żaczek. Dziw nad dziwy, dziw nad dzi (...)

Zobacz pełny wpis »
  1 Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi, ciemna noc w jasnościach promienistych brodzi. Aniołowie się radują, pod niebiosa wyśpiewują: Gloria, gloria, gloria in excelsis Deo! 2 Mówią do pasterzy, którzy trzód swych strzegli, aby do Betlejem czym prędzej pobiegli, bo się narodził Zbawiciel wszego świata Odkupiciel: Glori (...)

Zobacz pełny wpis »
1 Przybieżeli do Betlejem pasterze Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze Chwała na wysokości, chwała na wysokości A pokój na ziemi. 2 Oddawali swe ukłony w pokorze Tobie z serca ochotnego o Boże Chwała na wysokości, chwała na wysokości A pokój na ziemi. 3 Anioł Pański sam ogłosił te dziwy Których oni nie słyszeli jak żywi Chwała (...)

Zobacz pełny wpis »