Know-how

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Berlin
Główny blog howtolearn.blogi.pl »
Data urodzenia 1914-01-01
Wiek 107 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Know-how

 Dawno temu w starożytnej Grecji, żyli ludzie, których szczególnie ceniono. Potrafili bowiem zadziwiać ludzkość swoją niezwykłą, tajemniczą mocą – nieograniczoną pamięcią. Były to osoby, które obejmowały kluczowe stanowiska w państwie, poeci, sławni mówcy.Jedni potrafili z pamięci wymienić imię każdego mieszka (...)

Zobacz pełny wpis »
Jakie działania podjąć aby czytać szybciej? Podstawowym założeniem taktyki czytania jest elastyczność polegająca na umiejętnym różnicowaniu przez czytelnika metod i tempa swojego czytania odpowiednio do celu lektury oraz cech tekstu, tj. jego złożoności i przeznaczenia. Wypracowanie nawyków "elastycznego" czytania jako najbardz (...)

Zobacz pełny wpis »
 Mapa pojęć jest często nazywana również mapa mentalna lub umysłową. Twórcą map pojęć był Tony Buzan. Mapa pojęciowa to metoda wizualnego przedstawienia problemu , zjawiska z wykorzystaniem rysunków , schematów , symboli , zdjęć , haseł , zwrotów .Celem tej metody jest usystematyzowanie świeżo zdobytej wiedzy ,wiadomo (...)

Zobacz pełny wpis »
Czy słyszeliści ekiedyś o technice Jacobsona? Polega na zrelaksowaniu mięśni, której twórcą jest   Edmund Jacobson- amerykański lekarz medycyny. Bazuje ona na założeniu, że odprężenie psychiczne powinno naturalnie wynikać z odprężenia fizycznego.          PRZYKŁADOWE ĆWICZENIE WYGLĄDA NASTĘPUJĄ (...)

Zobacz pełny wpis »
Bez odpowiedniego paliwa , Twoje neurony będą słabo przewodziły impulsy nerwowe, spowolnione będzie wydzielanie neuroprzekaźników, a szybkość uczenia się spadnie ze względu na braki odpowiednich aminokwasów.Najszybszą zmianą, jaką możesz wprowadzić w diecie jest uzupełnienie niedoborów witamin. Weź jedną tabletkę multiwitaminy codziennie, (...)

Zobacz pełny wpis »
Chcemy uczyć się nowej wiedzy, ale aby nie zapominać tego co już umiemy, musimy to powtarzać. Problemem jest dylemat: ile czasu powinniśmy poświęcać na powtórki? I kiedy powinny one mieć miejsce? Jeśli spędzimy zbyt dużo czasu, będziemy powtarzać to co jeszcze pamiętamy, tracąc czas. Jeśli spędzimy zbyt mało czasu, zapomnimy niektóre informacje, (...)

Zobacz pełny wpis »
Oprócz tradycyjnych, ręcznie narysowanych map myśli, takich jak ta moja poniżej:   można spotkać się z elektronicznymi mapami myśli. Jest to dobre rozwiązanie dla osób szczególnie zapracowanych, cierpiących na brak wolnego czasu. Przeciwnicy tego rozwiązania zwracają uwagę na to, że rysowanie map przy użyciu myszy i klawiatury (...)

Zobacz pełny wpis »
Gdy po raz pierwszy usłyszałem o mapach myśli (z ang. mind mapping czyli dosłownie mapowanie myśli) pomyślałem sobie, że jest to niedorzeczność, przerost formy nad treścią. Jako sceptyczna osoba, wychowana na uczeniu się w tradycyjny sposób (przeczytaj-zapamięta- powtarzajażdoskutku) nie dopuszczałem do siebie możliwości, że czas spędzony na tak zaawan (...)

Zobacz pełny wpis »
Przypomnijmy pokrótce czym są mapy myśli: Mapa myśli to specyficzny sposób notowania łączący treść z zróżnicowaną pod względem graficznym i kolorystycznym formą. Najczęściej przybiera postać pajęczyny, w centrum której znajduje się temat notatki, główny motyw zagadnienia.   Moim zdaniem najlepszym podłożem d (...)

Zobacz pełny wpis »
Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie czym jest uczenie się? Zgodnie z ulubionym źródłem studentów (Wikipedią) uczenie się to proces poznawczy prowadzący do modyfikacji zachowania osobnika pod wpływem doświadczeń. Proces ten może mieć charakter zamierzony oraz niezamierzony, a w naszym projekcie skupiamy się na tym pierwszym, czyli świadomym i (...)

Zobacz pełny wpis »