Klaudiamartyka

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Katowice
Główny blog efektywnylearning.blogi.pl »
Data urodzenia 1998-12-26
Wiek 22 lat
Ostatnia aktywność 355 dni temu

Najciekawsze wpisy Klaudiamartyka

Nie wyobrażasz sobie wstawanie wcześniej niż musisz, aby gdzieś zdążyć? Uwielbiasz wylegiwać się rano w łóżku? W nocy nie możesz zasnąć i dziwi Cię jak inni mogą chodzić spać tak wcześnie? Nocny marek to właśnie Ty! Tak jak już wcześniej wpominałam, ucze się wieczorem, nie po szkole, nie popołudniu , nie rano tylko wieczorem, gdy słoneczko zachod (...)

Zobacz pełny wpis »
Możecie się śmiać, pewnie niektórzy z was pewnie też tak mają... Wszystko jest lepsze do zrobienia gdy trzeba zacząć się uczyć. Moją odskocznią zawsze było sprzątanie w pokoju, nie mogłam się skupić jeżeli nie mialam ładnie wszystkiego poukładanego.  Moja nauka zawsze zaczynała się od "delikatnego" sprzątania, na stoliku laptop musiał swoje usta (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie wiem jak wy,ale totalnie nie mam głowy do języków! Uczenie się j.angielskiego czy j.niemieckiego to był do mnie koszmar. Uwielbiałam takie przedmiot jak matematyka, fizyka czy historia. Wiadomości z tych lekcji same" wpływały" do głowy, natomiast jeśli przyszedł czas na naukę jezyka to robiłam wszystko byle odłożyć to jak najdalej w czasie  Pewnego (...)

Zobacz pełny wpis »
Kolory...o tak, nawet  nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo pobudzają one nasz umysł do pracy! Kolejnym efektywnym sposobem jest kolorowanie tekstu, może wydawać wam będzie się to dziwne,ale od 13 lat bazuje na zakreślaczach. Kiedy zaczyna sie rok szkolny, nie może zabraknąć zakreślaczy w moim piórniku. Jeśli by tak pomyśleć ile wydałam wraz z moimi rodz (...)

Zobacz pełny wpis »
Łatwiej nam się uczyć gdy mamy wszystko w jednym miejscu, zapisane czytelnie i estetycznie.Odkąd pamiętam zawsze notowałam w zeszycie, notatki były chaotyczne, niekiedy nieczytelne, gonił nas czas, ciężko było się w tym odnaleźć. Pewnego dnia z nudów..tak z nudów, wpadłam na pomysł, że będe przepisywać je na komputer. Pomysł okazał sie strzałem w (...)

Zobacz pełny wpis »
Jednym z problemów edukacji w Polsce jest brak umiejętności uczenia się. Wielu uczniów najczęściej uczy się wyłącznie do sprawdzianów, a po ich zaliczeniu większość materiału zapomina. Badania potwierdzają, że adekwatnie dobrana metoda wspomagająca proces gromadzenia i przechowywania wiedzy, może przyczynić się do poprawy efektów uczeni (...)

Zobacz pełny wpis »
W tym wpisie wytłumaczę co mną kierowało do założenia bloga..  Jest to zaliczenie na jeden z przedmiotów na studiach, gdyby nie to to chyba nigdy bym się nie zdecydowała na pisanie bloga. Pisanie dłużych wypowiedzni to u mnie "kula u nogi",  jednak mam nadzieję, że komuś pomogły moje wypociny hah :)  Pozdrawiam was serdecznie, Panią Profesor (...)

Zobacz pełny wpis »