Klaudiagalaszek

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Czerwionka - Leszczyny
Główny blog efektywne-uczenie-sie.blogi.pl »
Data urodzenia 1994-10-06
Wiek 30 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Klaudiagalaszek

Jedną z metod szybkiego przyswajania wiedzy jest uczenie się w towarzystwie zapachów. Sposób ten znany był już w starożytności: starożytni Grecy wieszali w swoich domach wieńce z rozmarynu, żeby poprawić swoją koncentrację i ułatwić zapamiętywanie. Teraz znanych jest o wiele więcej metod aromaterapii, czyli terapii zapachami, a ja opiszę tutaj te, które sama os (...)

Zobacz pełny wpis »
Bardzo ważną sprawą jest też otoczenie, w którym się uczymy. Musi być schludne, dobrze zorganizowane i dobrze nam się kojarzyć, to znaczy nie wywoływać negatywnych emocji czy wspomnień. Możecie dodać różne pomoce, o których pisałam wcześniej, np. kominek zapachowy. Z racji tego, że sesja trwa w najlepsze, przetestowałam ostatnio kilka miejsc do nauki i wie (...)

Zobacz pełny wpis »
Od dawna wiadomo, że nasz ulubiony kolor może wiele o nas powiedzieć. Niektórzy wolą delikatne, nie rzucające się w oczy pastelowe barwy, zaś osoby bardziej ekstrawertyczne stawiają na mocne akcenty i zdecydowane odcienie. Kolory mogą dużo o nas powiedzieć i można z nich bardzo wiele wyczarować :) Podobnie jest z notatkami: badania psychologiczne dowodzą, że inform (...)

Zobacz pełny wpis »
Nie od dziś wiadomo, że wkuwanie nie ma sensu, a wyznawana przez niektórych uczniów zasada Zakuć-Zdać-Zapomnieć (wyznawana zwłaszcza jeśli chodzi o mniej lubiane przedmioty) mija się z celem. Przecież nie po to sporą część życia spędzamy w szkole żeby bezmyślnie uczyć się dat, nazwisk, terminów czy jakiegokolwiek innego materiału. Znacznie trwalej i przyjemniej (...)

Zobacz pełny wpis »
Mapa myśli w całej mojej historii edukacji przewinęła się już raz gdzieś w okolicach gimnazjum. Wtedy, jako dzieciaka, nie zainteresowało mnie to za bardzo - no fajne, przyjemne, ciekawe ale kto by pomyślał, że można to wykorzystać to "prawdziwej" nauki? Dopiero na studiach zdałam sobie sprawę, że mapa myśli naprawdę może służyć do uczenia się!   Mapa myśli to takie coś, gdz (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiadomo, że dieta wpływa nie tylko na nasze ciało, ale też na umysł. Aby mózg pracował jak najwydajniej, trzeba dostarczyć mu paliwo w postaci odpowiedniego pożywienia i duuuużej ilości wody. Co mówią na ten temat teksty źródłowe? Mówią, żeby zajadać się: - owocami (zwłaszcza bananami) - rybami (zwłaszcza łososiem) - ciemnym pieczywem - orzechami (zw (...)

Zobacz pełny wpis »
Dzień dobry! Mam na imię Klaudia, jestem studentką I roku pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Wybrałam ten kierunek, ponieważ zawsze interesowało mnie wszystko, co związane z człowiekiem pod kątem psychologicznym - behawioryzm, emocje, mechanizmy działania, a także, rzecz jasna, wychowanie. Fascynuje mnie wpływ, jaki my, dorośli, mamy na kształtowanie życia małego cz (...)

Zobacz pełny wpis »
Technika ta polega na wykonaniu tabeli z dwiema kolumnami. Po lewej stronie zapisujemy najważniejsze zagadnienia materiału, którego chcemy się nauczyć: hasła, słowa-klucze, symbole, skróty myślowe, wzory, pytania, daty. Pamiętajmy, że notatki mają służyć nam samym więc nie przejmujmy się zbytnio tym, czy będą czytelne dla kogoś inego - ważne, żeby dobrze się nam z nim (...)

Zobacz pełny wpis »
Tak, to prawda. Zupełnie inaczej myśli i uczy mi się gdy jestem "zasiedziana", a zupełnie inaczej kiedy chociażby przez kilkanaście minut się poruszam. Nie muszą to być żadne wielkie ćwiczenia - może być nawet zwykłe rozciąganie się, wstanie zza biurka i porobienie killku skłonów, pajacyków czy innych wygibasów, koniecznie połączonych z głębokim oddechem! Jedną (...)

Zobacz pełny wpis »
Nic tak nie demotywuje jak mówienie sobie "to dla mnie za trudne", "nie dam rady się tego nauczyć", "i tak nie zdam". Jeśli tak mówisz, naprawdę zaczynasz tak myśleć - pierwsza zasada prawa przyciągania. Negatywne nastawienie to ogromna bariera w uczeniu się. Nawet, jeśli nie lubisz danego przedmiotu, nie uprzykrzaj go sobie jeszcze bardziej. Dla mnie od zawsze zmorą (...)

Zobacz pełny wpis »