Kibol

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Koszalin
Główny blog falawwojsku.blogi.pl »
Data urodzenia 1959-09-17
Wiek 65 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 7 dni

Ostatnie komentarze Kibol

Camel Do syfu ściągali obowiązkowo każdego jak leci. Nie miałeś możliwości sprzeciwu bo w razie nie stawienia się groziło ci wieloletnie więzienie. 90% poborowych było tam z przymusu, więc co się dziwić że tak to wyglądało. Trzeba było jakoś odpękać aby mieć z głowy. Większość z nas wychodziło z takiego założenia i kończyła służbę w stopniu szeregowy lub st.szeregowy. Z jednej strony to fakt, strata czasu ale z drugiej fala zmieniała osobę na lepsze. Nie jeden zawdziecza fali że wyszedł na ludzi i z roszczeniowego dziecka zmienił się w faceta. Zakładam się że należysz do młodego pokolenia i dlatego nie znasz tamtych reali, a moze się mylę?

Zobacz całą dyskusję »
Strzelba Kon : masz racje, kiedy to przepisywałem to tak jakbym ponownie przeżywał każdy dzień w MONie :) Wiele "przygód" z tamtych czasów urzeczywistniało się w mojej głowie i jakbym ponownie widział realistyczne obrazy tamtych czasów. Wiele było nudnych chwil w woju ale i też były te ciekawe. Gdyby nie fala to z pewnością zanudził bym się na śmierć jako kot i dziad :) Co do wpisów to jakoś w 2020 roku postanowiłem przepisać pamiętnik od deski do deski z zachowaniem szczegółów a w szczególności dat oryginalnych. Dlatego pod każdym wpisem podawałem datę służby aby zachować formę pamiętnika. Opublikowałem też skan oryginalnego pamiętnika z tamtych lat, który staje się już mało czytelny i aby uwiecznić wydarzenia na dłużej, postanowiłem go po prostu przepisać. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za wpis.

Zobacz całą dyskusję »
Witaj :Ciekawy staroć! Super że wspomniałeś swoje przeżycia z tego szczególnego dnia fali. Takie wspomnienia pozostają w nas chyba do końca życia. Jedni próbują je wymazać a inni wspominają z sympatią i dumą. Obcinka była czymś szczególnym w fali. Nigdy nie zapomnę dumy jaka mnie ogarniała tuż po okrzyku dziadów "gasi dupę!!". Dzięki za komentarz i pozdrawiam kolegę :)

Zobacz całą dyskusję »
John, dzięki za komentarz. Oczywiście że możemy pogadać. Napisz: ks1976@op.pl

Zobacz całą dyskusję »