Karolina1988

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Bytom
Główny blog inzynierem-byc.blogi.pl »
Data urodzenia 1988-07-29
Wiek 36 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Karolina1988

"Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce" lub "Zakuć, Zdać, Zapomnieć"    Wielokrotnie powtarzałam to zdanie gdy musiałam zabrać się do nauki. To czy chcesz się czegoś uczyć czy nie, zależne jest od powodu, dla którego to robisz. Czasami wystarczy znaleźć wystarczająco dobry powód do nauki i problemy z motywacją z głowy.    Wg podrecznika (...)

Zobacz pełny wpis »
Jeżeli masz przekonanie, że nauka jest nudna, trudna i czasochłonna to musisz zmienić te przekonania. Powtarzaj sobie pozytywne przekonania zanim zasiądziesz do nauki.  Moje przekonania na temat nauki są następujące:   Nauka jest szybka, łatwa i przyjemna.   Mój mózg potrafi błyskawicznie chłonąć wszystko co czytam.   Podczas nauki dobrze się (...)

Zobacz pełny wpis »
Naukę zawsze staram się rozpocząć od przygotowania sobie wszystkich niezbędnych notatek, książek i materiałów.  Nie wyobrażam sobie nauki w totalnej ciszy. Zawsze muszę mieć włączone radio, bądź płytę ze swoja ulubioną muzyką. Wtedy potrafię skupić wiekszą uwagę na rzeczach które robię. Każdy mówi że najlepiej jest się uczyć systematycznie. NIestety nie z (...)

Zobacz pełny wpis »
  Koncentracja - zdolność myślenia tak, jak życzysz sobie myśleć.    Zainteresowanie przedmiotem nauki zwiększa skupienie uwagi na nim, co sprzyja zrozumieniu materiału. I odwrotnie - zrozumienie materiału zwiększa zainteresowanie przedmiotem a to sprzyja chęci skupienia uwagi i skoncentrowaniu sie na nim.  Najlepszym sposobem, aby w pełni się skoncentrowa (...)

Zobacz pełny wpis »
Każdy powinien sobie sam wypracować pewien schemat działania, uwzględniając te wszystkie czynniki. Zawsze staram się dzielić materiał na partie oraz na rożne dziedziny wiedzy. Staram się zaczynać naukę od łatwiejszego materiału, żeby zmusić mój mózg do pracy. Następnie zmieniam tematy na trudniejsze, później znowu coś łatwiejszego i gruntowniejsze przyswojenie (...)

Zobacz pełny wpis »
  Powinno być wydzielone i dostosowane do nauki. Najlepiej unikać miejsc które kojarzą sie nam z odpoczynkiem, np łóżko bądź kanapa ( pozycje zwiększające rozleniwienie i nie sprzyjające koncentracji). Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie biurka. Odpowiednie przygotawanie otoczenia oraz posegrogowanie notatek. Staram się zawsze mieć wszystko pod ręką aby zbyt (...)

Zobacz pełny wpis »
Mało kto z nas lubi się uczyć, chyba że jest to dziedzina przedmiotu naszych zainteresowań.   Zwiększenie swojej skuteczności uczenia sie zależy zawsze od kilku czynnikow: - motywacja do nauki - pozytywnego nastawienia - koncentracji - miejsca nauki - systematyczności - indywidualnego sposobu uczenia się - czasu nauki oraz odpoczynku (...)

Zobacz pełny wpis »