Kantarus

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Radom
Główny blog kantarusastro-foto.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-02-20
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Kantarus

Westa  Najjaśniejsza z planetoid była w marcu widoczna gołym okiem. Należy jednak pamiętać, iż jest to “nieskończenie” mały punkt na niebie i nawet największe amatorskie teleskopy nie pokażą jej tarczy.  Jak sfotografować: - Statyw  - Samowyzwalacz - 6 – 10 s - ISO (800 – (...)

Zobacz pełny wpis »
Droga mleczna   Jest to niezwykle piękny obiekt ujawniający się dopiero na długo (~12 s) naświetlanych zdjęciach. Znajdują się w niej niezliczone ilości malutkich punkcików - gwiazd dziesiątki, setki i tysiące razy masywniejsze od naszej planety.  Jak sfotografować: - statyw - Samowyzwalacz - 12 – 25 s  (...)

Zobacz pełny wpis »
Księżyc jest najprostrzym obiektem do sfotografowania, wystarczy tylko telefon i statyw. Ja podiąłem się sfotografowania go przez teleskop. Aby to zrobić, należy ustawić jak najniższe ISO i krótki czas naświetlania - około 1/100 s, poza tym wysoka przysłona.Mój sprzęt:- Aparat - Pentax K200- teleskop - Gso delta-optical 10" na montażu dobsonaParametry:- ISO 200- t= 1/ (...)

Zobacz pełny wpis »
Wiosenne niebo jest pełne galaktyk i obiektów glębokiego nieba. Najciekawsze to: - Panna z supergromadą lokalną Virgo- Warkocz bereniki z ponad tysiącm galaktyk- Wielki Lew z tripletem lwa i Westą- Wielka niedźwiedzica z licznymi galaktykami spiralnymi- Mała niedźwiedzica z gwiazdą polarną Z racji na małe rozmiary kątowe zalecane jest użycie teleskopu z prowadzeniem pa (...)

Zobacz pełny wpis »
Perseverance już na Marsie! To historyczna chwila. W końcu łazik ten ma przeprowadzić badania pod kątem przyszłej bazy marsjańskiej. Czy uda mu się? Miejmy nadzieję.Oto zapis z ostatnich trzech minut lądowania. Autor: Sartgasm  (...)

Zobacz pełny wpis »