Kamilo113

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Gliwice
Główny blog nowotwory.blogi.pl »
Data urodzenia 1996-01-04
Wiek 28 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Kamilo113

Białaczką nazywamy grupę nowotworów, związaną z patologią w układzie krwiotwórczym. Istotą białaczki jest niecelowy rozrost określonego typu komórek układu białokrwinkowego (szpiku kostnego lub węzłów chłonnych) z późniejszym przenikaniem do krwi nie tylko komórek dojrzałych, ale i komórek młodszych. BIAŁACZKA - PRZYCZYNY Nie jest (...)

Zobacz pełny wpis »
DIAGNOZA: RAK PIERSI Rak piersi przez długi czas może nie dawać żadnych objawów - najczęściej jest wykrywany przez pacjentkę przez przypadek, kiedy wyczuje w piersi niewielki twardy guzek. W takiej sytuacji należy zawsze zwrócić się do ginekologa lub onkologa. Raka piersi mogą oznaczać także inne symptomy, które wykryć jest znacznie prościej - widać je gołym o (...)

Zobacz pełny wpis »
Ostra białaczka szpikowa jest jedną z odmian białaczki. Białaczka to nowotwór krwi, który może pojawić się niezależnie od wieku chorego. Mimo że lekarze nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co przyczynia się do jej rozwoju to najprawdopodobniej ma ona podłoże genetyczne. Czym się charakteryzuje ostra białaczka szpikowa? Kogo atakuje najczęściej i (...)

Zobacz pełny wpis »
Rak tarczycy jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym gruczołów wydzielania wewnętrznego (dokrewnego), stanowi 1 proc. wszystkich nowotworów złośliwych człowieka.Tarczyca jest gruczołem znajdującym się z przodu szyi poniżej krtani. Składa się z dwóch płatów, które łączy cienka cieśń – wyglądem przypomina motyla z rozłożonymi skrzyd (...)

Zobacz pełny wpis »
Pojęcie rak (nowotwór złośliwy) wywodzi się ze starożytności. Początkowo tym mianem określano tylko złośliwe guzy piersi, które w zaawansowanym stadium przypominały kształtem kraba. W średniowiecznym piśmiennictwie słowo rak występuje już jako określenie guza nowotworowego, który pojawia się w każdej części ciała. Jak powstaje nowotwór złośliwy? Najpro (...)

Zobacz pełny wpis »
W naszym kraju żyje ponad 350 tys. osób, u których w ciągu ostatnich pięciu lat rozpoznano nowotwór. Zobacz, jakie typy raka najczęściej atakują Polaków, jakie dają objawy i co zwiększa prawdopodobieństwo ich występowania.Choć liczba zachorowań na raka płuca z roku na rok spada, wciąż jest to najbardziej rozpowszechniony nowotwór wśród Pola (...)

Zobacz pełny wpis »
Największa ilość nowotworów powstaje z przetworzonych produktów spożywczych w supermarketach, ponieważ aż 30%. Bardzo wiele chorób nowotworowych powstaje również z promieniowania UV oraz z promieniowania różnych sprzętów elektronicznych. Najbardziej znanym współcześnie nowotworem jest guz mózgu, tzw. Glejak. Występuje on najcz (...)

Zobacz pełny wpis »