Julka706

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog travels.blogi.pl »
Data urodzenia 2006-06-06
Wiek 18 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Julka706

OLIMP I ATENY To kolebka europejskiej myśli filozoficznej i sztuki. Właśnie tutaj rozwijała się jedna z najważniejszych kultur starożytnych.   Olimp to najwyższy masyw górski w Grecji, położony między północną a środkową częścią kraju, oddzielający historyczną Macedonię od Tesalii. Ateny – stolica i największe misto w Grecji, je (...)

Zobacz pełny wpis »
GÓRA RUSHMORE Góra Rushmore to doskonały przykład połączenia tradycji z naturą. Składa się z czterech głów amerykańskich prezydentów, którzy szczególnie zaznaczyli się w historii tego kraju. Są to (od lewej): George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt, Abraham Lincoln. Budowa pomnika trwała 14 lat.Wyrzeźbione głowy prezydent&o (...)

Zobacz pełny wpis »
KOLOSEUM W czasach starożytnych Rzym był stolicą znanego nam ówcześnie świata. Znaleźć tu można wiele zabytków sprzed naszej ery oraz wiele miejsc ciekawych pod względem architektonicznym. Niezwykle ważnym punktem jest Koloseum – Amfiteatr Flawiuszów. To tutaj odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, naumachie, a nawet polowania na dzikie zwier (...)

Zobacz pełny wpis »
MACHU PICCHU Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto stanowiące pozostałość po Inkach. Niezwykłe imperium, które budzi podziw dla starożytnych kultur. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Huayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Miasto zlokalizowane jest w odległości ok. 112 km od Cuzco. (...)

Zobacz pełny wpis »
TEOTIHUACÁN Azteckie miasto Teotihuacán słynie z monumentalnych piramid: Księżyca i Słońca. Według legend zostało ono zbudowane przez quinametin – olbrzymów, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę. (...)

Zobacz pełny wpis »