Joanaj

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Rybnik
Główny blog najlepiej-po-polsku.blogi.pl »
Data urodzenia 1987-10-14
Wiek 36 lat
Ostatnia aktywność około rok temu

Najciekawsze wpisy Joanaj

Gdyby Tosia z klasy Va była autorką Chłopców z Placu Broni, losy Nemeczka potoczyłyby się inaczej. Postanowiła zmienić zakończenie książki i dopisała swoją wersję. Jak się skończyła historia Nemeczka? Przeczytaj ponieżej. Erno wcale nie umarł.   Kadr z filmu Chłopcy z Placu Broni 1969r.   Moja propozycja zakończenia książki pt. Chłopcy z Placu Broni - T (...)

Zobacz pełny wpis »
Choinka, bombka, prezenty, opłatek = świąta :)Z okazji nadchodzącego magicznego czasu, podsuwam ciekawe ćwiczenia, które tematycznie są związane ze świętami bożonarodzeniowymi i kształcą gramatyczne umiejętności. Jeśli komuś się nudzi, zapraszam do zabawy. PRZECZYTAJ OPOWIADANIE I WYKONAJ ZADANIA: 1.     1. Znajdź: a) przymiotniki w stopniu najwyższym, b) (...)

Zobacz pełny wpis »
Miło mi, że jesteś. Rozgość się i częstuj wszystkim, co znajdziesz. 👍  Jeżeli poznałeś jakieś ciekawostki związane z językiem polskim, dotarłeś do sekretów pisarzy lub poetów, czy Twoja twórczość jest na tyle dojrzała, żeby usłyszał o niej świat, napisz w komentarzu albo daj znak w szkole, udostępnię dla Ciebie przestrzeń, w której będziesz m&oacut (...)

Zobacz pełny wpis »
Ferie - wszyscy je kochamy :-) :-) :-) :-) Jeśli nigdzie nie wyjeżdzaśz, nie martw się. Czas bez nart, sanek i dalekich wyjazdów nie musi być trudny i nudny. Wolne minuty można spożytkować na to, na co zawsze brakowało czasu. Proponuję kilka tytułów, rozprawcie się z nimi konkretnie :-) Książki dla ucznniów klas IV-VI: 1. Cudowny chłopak, Raquel Ja (...)

Zobacz pełny wpis »
Ze względu na pandemię, po powrocie do szkoły, dużo lekcji odbywało się na dworze. Świeże powietrze wspomagało pracę mózgu, zielone otoczenie pobudzało do kreatywnego myślenia. Przedstawiam niektóre prace byłych klas 6. Redagowane pod osłoną nieba i szumu drzew. W klasie 6b uczniowie początek wymyślili grupowo, kontynuowali według własnego pomysłu. Opowiadania p (...)

Zobacz pełny wpis »
Witam w Nowym Roku! Zasady się nie zmieniły - chcesz komentować, rób to w sposób kulturalny. Nowy Rok = nowe możliwości. Ogłaszam konkurs na najbardziej kreatywne hasło Nowego Roku, które będzie motywowało do działania, może będzie pełne optymizmu i wiary? A może będzie śmieszne, żeby rozbawić odbiorców? Wszystkie chwyty dozwolone. Zwyciązca otrzyma pl (...)

Zobacz pełny wpis »
Na języku polkim uczniowie klasy 8b uczyli się przeprowadzać profesjoanlne wywiady. Przydatna wiedza oraz umiejętność odpowiedniego fromułowania pytań, pozowliła im pozyskąć  ciekawe informacje o rozmówcy. Zadanie polegało na przeprowadzeniu rozmowy z wybraną osobą, którą znają osobiście i za coś podziwiają. Oprócz umiejętności polonistycznych, pogłębili t (...)

Zobacz pełny wpis »
Z ogromnym wyróżnienim i radością prezentuję zdjęcia wybranych zeszytów z 5a. Kochani, niech Wasze notatki będą wzorem dla innych uczniów, którym... nie zawsze się chce. Dbajmy o poprawne pismo, starajmy się z całych sił. Jesteś Polakiem? Postaraj się o piękne  pismo i nienaganną wymowę polską. Klasie piątej - w szególności dziewczynom (...)

Zobacz pełny wpis »
Jest rudy, chytry i przebiegły, łapie kury, nie jest lubiany. Oczywiście mowa o lisie. Jednak TEN  jest inny. Lis - przyjaciel, symbol przyjaźni. Jest bohaterem książki Mały Książę - cudownej i ponadczasowej lektury. TEN lis nauczył małego chłopca przyjaźni. Wyjaśnił, że najpierw należy kogoś oswoić, czyli stworzyć więzy. Wymaga to czasu i cierpliwości. Podstawą stworzenia wię (...)

Zobacz pełny wpis »
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, składam najlepsze życzenia całej społeczności szkolnej.  Bądźcie zdrowi, spotykajcie wiele życzliwości od ludzi, jednocześnie dając taką samą ilość od siebie. Promieniujcie optymizmem, zarażajcie uśmiechem, spędźcie ten czas w atmosferze miłości i pokoju. W Sylwestra życzę imprezy do rana, a w Nowym Roku realizacji swoich ce (...)

Zobacz pełny wpis »