Jkowalczyk2001

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Łuków
Główny blog jkowalczyk.blogi.pl »
Data urodzenia 2001-01-22
Wiek 21 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Jkowalczyk2001

Rodzaje błędów W każdym języku są 3 rodzaje błędów: składni, logiczne i wykonania   Błędy składni: - Komunikaty o wystąpieniu błędu, np: parse error expected ';' in (sciezka do pliku) on line (linijka z błędem) Błędy składni są najłatwiejsze do wykrycia, więc każdy sobie powinien z nimi poradzić. Błędy logiczne: - Brak żadnych ko (...)

Zobacz pełny wpis »
Krótka historia PHPPHP wymyślił jesienią 1994 Rasmus Lerdorf. Wczesne niepublikowane wersje były używane na jego stronie do śledzenia kto czyta jego CV on-line. Pierwsza wersja używana przez innych była dostępna na początku roku 1995 i była znana jako Personal Home Page Tools. Składała się z bardzo prostego parsera, który rozumiał bardzo niewiele makr, (...)

Zobacz pełny wpis »
Omówienie funkcji Funkcja jest fragmentem kodu, który można wywoływać w różnych momentach i miejscach programu. Funkcję definiuje się raz, najczęściej na początku skryptu. Później można funkcję wywoływać dowolną ilość razy, w zależności od potrzeb. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli jakaś funkcja jest błędna to wystarczy p (...)

Zobacz pełny wpis »
Tablice i pętle   Tablice są bardzo specyficznym typem zmiennych – są to, najprościej mówiąc, zmienne zawierające w sobie uporządkowany zbiór zmiennych. Do zmiennych tych uzyskuje się dostęp przez liczbę w nawiasie kwadratowym podane bezpośrednio po nazwie zmiennej – tablicy. Liczba ta to tak zwany indeks – numer kolejny zmiennej w (...)

Zobacz pełny wpis »