Jarek_koscielny

Profil blogera.


Informacje ogólne

Lokalizacja Legnica
Główny blog jarekkoscielny.blogi.pl »
Data urodzenia 1978-01-21
Wiek 42 lat
Ostatnia aktywność w ciągu ostatnich 7 dni

Najciekawsze wpisy Jarek_koscielny

Poniżej przedstawię Państwu harmonogram zdarzeń na temat przetargu opisanego wcześniej na blogu, w którym to Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. https://jarekkoscielny.blogi.pl/wpis,kas-ustawia-przetarg-prokuratura-rozgrzesza-ustawienie.html   Kalendarium 1. 7 września 2017r. Izba Administracji Skarbowej (IAS) w Olsztynie wysyła do publikacji& (...)

Zobacz pełny wpis »
Sposób realizacji zamówień publicznych - przetargów - jest uwarunkowany kilkoma aktami prawnymi. Podstawowym aktem prawnym jest ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. "Prawo Zamówień Publicznych" (PZP) (Dziennik Ustaw 2004 nr 19 poz 177 z późn. zm.). Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) posiada własny Dziennik Urzędowy na którym to są m.in. (...)

Zobacz pełny wpis »
Na podstawie wyników z pierwszej tury wyborów prezydenckich pozwolę sobie pobawić się liczbami. W moich wyliczeniach zakładam, że w drugiej turze będzie taka sama frekwencja. Oczywiście ta zabawa będzie także obarczona błędami. Między innymi takim, że nie biorę pod uwagę uwarunkowań lokalnych, czyli nie rozbijam głosów każdego kandydata z pie (...)

Zobacz pełny wpis »
Po przeczytaniu tego tekstu muszą sobie Państwo sami odpowiedzieć na następujące pytania:    Jak bardzo chłopcy z ferajny Mariusza Kamińskiego (chlora) i Macieja Wąsika (księżniczki) życzą źle Andrzejowi Stróżnemu? Skoro CBA w tak publicznych sprawach nie przestrzega przepisów prawa, to jak to wygląda w sprawach niedostępnych publicznie? (...)

Zobacz pełny wpis »
Przeczytałem całe artykuły, które ukazały się w dniu dzisiejszym w Rzeczpospolitej napisane przez Panią Izabelę Kacprzak i Panią Grażynę Zawadkę.   "Służby jadą w luksusie" na pierwszej stronie.   Cyt: "...Warunki przetargu spełniają tylko dwa modele: Audi S3 Sportback i BMW M135i xDrive"   Warunki w części III opisanego przetargu speł (...)

Zobacz pełny wpis »
Tym razem przeczytacie Państwo fakty, jak Izba Administracji Skarbowej ustawia przetarg pod konkretne modele. Przeczytacie także fakty, które nie znalazły się (przynajmniej nie widziałem) w żadnych mediach.   We wtorek napisałem na Twitterze o przetargu ogłoszonym przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie dotyczącym zakupu 32 sztuk aut.   W śr (...)

Zobacz pełny wpis »
W dniu wczorajszym (07.07.2020r) Ministerstwo Finansów podało komunikat prasowy o dochodach budżetu Państwa po czerwcu 2020r.   Przyjrzyjmy się zatem treści tego komunikatu   1. Dochody budżetu państwa ogółem w okresie styczeń-czerwiec są wyższe o około 3 % w stosunku do analogicznego okresu 2019r.  Brzmi to w pierwszej kolejnośc (...)

Zobacz pełny wpis »
Poniżej pozwolę sobie pokazać Państwu w jaki sposób przedstawiciele rządu chronią się nawzajem.   Sprawa dotyczy przetargu na dostawę 4 mobilnych urządzeń RTG do prześwietlania bagażu na potrzeby jednostek Krajowej Administracji Skarbowej.   1. Treść zawiadomienia które złożyłem   2. Treść Postanowienia o odmowie wszczęci (...)

Zobacz pełny wpis »
W wyborach prezydenckich Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego 51,03% do 48,97%. Na podstawie wyników z Państwowej Komisji Wyborczej pozwoliłem sobie prześledzić jak to się stało.   Andrzej Duda zdobył w pierwszej turze 43,50%. Oznaczało to, że w drugiej turze musiał powiększyć odsetek głosów o 14,97% by osiągnąć 50,01% (43,50%+14,97%=50 (...)

Zobacz pełny wpis »
12.06.2020r Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie ogłosiła przetarg na dostawę 17 samochodów osobowo-terenowych nieoznakowanych dla jednostek terenowych Komendy Głównej Policji. W pierwszej kolejności wydawało by się, że to jeden z wielu przetargów jakie organizuje Policja. Ale jak to bywa, diabeł tkwi w szczegółach - w tym przypadku (...)

Zobacz pełny wpis »